Kryminał, DramatRecenzje książek

Joanna Chmielewska – „Szajka bez końca” – wyd. Olesiejuk

Joanna Chmielewska – „Szajka bez końca” – wyd. Olesiejuk

szajka bez konca

W tej części wspaniałych kryminałów Joanny Chmielewskiej zostaniemy zaskoczeni i wciągnięci w historię  deski. Deska, która z jednej strony pełniła funkcję kreślarskiej, z drugiej strony funkcję doskonałego podkładu pod malowidło, a jeszcze z trzeciej strony była doskonałym pretekstem do ukrycia na niej mapy do skarbu. Jak się jednak okazuje, sprawa wcale nie jest taka prosta, a mianowicie dlatego, że zamieszanych  jest sporo osób i to niekoniecznie takich, które do  faktu, że wiedzą o mapie do skarbu niekoniecznie chcą się przyznać. Na posterunku jest jednak Joanna, która za sprawę honoru bierze rozwikłanie zagadki.

Gdzie jest skarb, co w nim jest i w końcu czyj on jest? Tego wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu wspaniałego kryminału Chmielewskiej.

Jak mogę zachęcić Was do czytania? Cóż, na pewno odnajdziecie tutaj trochę humoru i oczywiście zadowoleni będą miłośnicy kryminałów, a jak wiadomo jesteśmy narodem, który taki gatunek lubi.

Ten kryminał jest trochę zawiły, ale nie wolno się zrażać w żadnym wypadku, bo czytanie idzie bardzo szybko i ani się obejrzymy a w będziemy już przy końcu rozwiązania zagadki.

Co prawda ta część ma trochę więcej stron niż pozostałe z serii (347 strony), ale przecież prawdziwy książkoholik się nie zraża, a Ci którzy dopiero przekonali się do książek, lub zaczynają je czytać, również nie powinni się zawieść i zrażać na samym początku do książki.

Okładka jak zawsze coś nam podpowiada co może się dziać w kryminale, lub o co może chodzić, ale uwierzcie, że bez czytania nie odgadniecie. Bardzo chciałabym pochwalić projektanta okładki za doskonałe uchwycenie tematu, bo przecież równie dobrze mógłby to być, zamiast zegara – obraz.

Komu polecam: wszystkim miłośnikom twórczości Chmielewskiej – zapewniam, że się nie zawiedziecie, będziecie tylko zadowoleni. Moim zdaniem te książki może czytać zarówno kobieta jak i mężczyzna.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.