Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Joanna M. Chmielewska – „Pod Wędrownym Aniołem” – Wyd. MG

Joanna M. Chmielewska – „Pod Wędrownym Aniołem” – Wyd. MG

pod wędrownym aniołem

Na samym początku pragnę Was uprzedzić i wytłumaczyć, że Joanna M. Chmielewska to w żadnym razie nie Chmielewska od „Lesia” czy „Bocznych dróg”. To tylko zbieżność imion i nazwisk, a jak sama autorka mówi, specjalnie przed nazwiskiem stoi literka M, czyli Joanna Maria Chmielewska. Autorka „Pod Wędrownym Aniołem” napisała jeszcze „Poduszkę w różowe słonie”, „Mąż zastępczy” i wiele innych bajek dla dzieci. Oczywiście bardzo ceni sobie Chmielewską od sławnych kryminałów, ale nie możemy tym przyćmiewać jej talentu i książek, które naprawdę miło się czyta.

„Pod Wędrownym Aniołem” to opowieść o przeprowadzce Joanny, jej męża Jurka i dwójki dzieci (bo trzecie studiuje poza domem) z Gryfic do Szklarskiej Poręby. Chmielewscy mają już dość pracy na etacie i szefa nad sobą, który ciągle jest niezadowolony. Postanawiają kupić w Szklarskiej dom i prowadzić w nim agroturystykę. Po wielu zawiłościach udaje się w końcu sfinalizować kupno domu, ale tutaj pojawia się następny problem, mianowicie remont generalny i dobudowanie części w której mieszkać będą gospodarze. Codzienność jakich wiele? Pewnie tak, ale ta codzienność opisana jest w taki sposób, że aż chce się wracać po ciężkim dniu do tej książki i czytać o życiu bohaterki. Książka zresztą jest nie tylko o Chmielewskich, w późniejszych rozdziałach ukazuje życie mieszkańców Szklarskiej, a także historię którą skrywa to miejsce. Powiem Wam tylko, że nawet się nie spodziewacie, kto tam mieszkał we wcześniejszych latach. Tego dowiedzcie się sami czytając tę wspaniałą książkę.

Przede wszystkim na początku chcę Wam powiedzieć, że książka napawa niesamowitym optymizmem i chęcią do życia. Autorka ma lekkie pióro i wprowadza nas w swoją codzienność bez najmniejszego problemu. Jak to w codzienności bywa, są momenty zabawne, przy których niejeden z Was będzie się dobrze bawił, ale i są zmartwienia i problemy.

Razem z Joanną poznajemy powoli Szklarską Porębę i w miarę dalszego czytania nabieramy coraz większej ochoty na odwiedzenie tego miejsca. To nie tylko góry, które chyba większość z Was lubi, to także szlak wspaniałych twórców i artystów.

Książka posiada 301 stron, ale nie bójcie się, przeczytacie bardzo szybko za sprawą dużych liter, wielu zdjęć które znajdują się w środku i przede wszystkim dzięki lekkiemu stylowi autorki, która przeprowadzi Was przez książkę w miłej kobiecej atmosferze. Okładka twarda, na której znajduje się kilka fotografii ze środka książki o Szklarskiej Porębie.

Polecam przede wszystkim kobietom, które chciałyby chociaż na chwilę oderwać się od swojej codzienności i znaleźć przyjaciółkę w autorce – głównej bohaterce.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.