Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Joanna Nadin – „Niesamowity Billy Wild” – Wyd. Zielona Sowa

Joanna Nadin – „Niesamowity Billy Wild” – Wyd. Zielona Sowa

niesamowity billy wild

Billy to sympatyczny chłopiec, ale bardzo nieszczęśliwy, bo zmarła mu mama. Mieszka z tatą i bratem, ale najbardziej na świecie marzy o psie, wiernym przyjacielu.

Najlepiej żeby to był dog niemiecki, na którym mógłby jeździć. Ewentualnie może być też jamnik, bo mieściłby się w tornistrze, ale w sumie każdy pies byłby dobry. Dlatego Billy pisze listy do Pana Boga, zwracając się „Drogi Panie Boże”.

I oto pewnego dnia, w szopie Billego zjawia się kto?

Oczywiście: PIES! Prawdziwy chart. Billy nazwał go Psiak. Chłopiec w tajemnicy przed tatą trzyma swojego pupila w szopie, ale wszystko się wydaje, gdy pies nagle wpada do domu i niespodziewanie robi kupę!  którą teraz trzeba posprzątać.

Ale czy tata się zgodzi go zatrzymać?

A Wy jak myślicie?

Nie, nie serce taty nie stopniało. Kazał natychmiast odprowadzić psa i dał ogłoszenie, że ”zaginął pies-chart”. Jednocześnie w szkole ogłoszono konkurs talentów.

Czy zatem Billy weźmie w nim udział?

Chce aby wszyscy mówili o nim, że jest: „Niesamowity Billy Wild”-tak też zwracała się do niego jego mama.

Czy Billy pokaże że jest niesamowity?

A co stanie się z Psiakiem?

Czy zostanie z Billym, czy też z powrotem trafi do rodziny Pattersonów?

Przepiękna historia tak jak przepięknie napisana książka. Marzenie dziecka – małego chłopca i gorące modlitwy zanoszone do Boga o posiadanie najukochańszego czworonoga.

Czy to marzenie się spełni?

Przeczytajcie-koniecznie. Wzruszająca opowieść a jednocześnie książka ucząca dziecko pokory, odpowiedzialności, a przede wszystkim chęć rozmowy i pokazania, że chłopiec jest niesamowity, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Dziecko brak jednego z rodziców, próbuje zastąpić ukochanym zwierzakiem, aby się do niego przytulić, wyżalić i bawić. Książka przeznaczona dla dzieci powyżej dziewięciu lat, a więc dla tych, którzy mogą już swobodnie czytać, a także jest to taki wiek, gdzie biorąc zwierzaka do domu dziecko jest już za niego odpowiedzialne, tj. wyprowadza go, karmi, czy też sprząta po nim. Jednakże zabawa z psem dla dziecka jest tu rzeczą najważniejszą.

Jak myślicie czy Billy i Psiak zostaną przyjaciółmi na dobre i złe?

Zachęcam Was-przeczytajcie, wyśmienita książka.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.