Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Joanna Posoch – „Lawendowe pole” – Wyd. Buchmann

Joanna Posoch – „Lawendowe pole” – Wyd. Buchmann

lawendowe pole

Lawenda zawsze kojarzy mi się z moim dzieciństwem, gdzie babcia i mama wspólnie wysiewały ziarna lawendy w ogrodzie. Książka „Lawendowe pole” opisuje doświadczenia i przeżycia autorki Joanny Posoch, związane z przeprowadzką na warmińską wieś.

Opowiada o tutejszym życiu i przyrodzie.

Kiedyś całe dnie spędzała w pracy, a noce na wsi pod miastem. Żyła wtedy jedną nogą na wsi, a drugą w mieście.

W pracy Pani Joanna spędzała całe dnie, wbita w kostium od Chanel, zawsze na wysokich obcasach. Jej głowa musiała pomieścić setki spraw i przerzucić stosy dokumentów. Gdy wracała do domu, zakładała stary, rozciągnięty sweter, luźne spodnie i chodziła boso.

Z niczego nie czerpała inspiracji, nie miała ciekawych pomysłów, często miała migrenę i rzadko się śmiała. Postanowiła więc coś z tym zrobić. Przekazała więc firmę wspólnikom i przeniosła się na wieś. Wieś jest spowolnieniem. Zatrzymuje człowieka zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Gdy Pani Joanna kupiła ziemie na Warmii, zamarzyła o lawendowej plantacji na zboczu małej górki. Teraz jest szczęśliwa, obcuje z przyrodą, rzadko się nudzi i inspiruje się niecodzienną galerią sztuki.

W swej książce autorka opisuje jak umiejętnie postępować z opałem i piecem, jak samodzielnie wytwarzać naczynia gliniane, upiec chleb, uprawiać ogród warzywny, a nawet jak segregować śmieci. Książka zawiera również wstęp do zielnika, czyli jak obchodzić się z ziołami, jak je zbierać, suszyć i przechowywać.

W książce tej znajdziecie również garść informacji, jak zrobić herbatkę ziołową, leczniczy ocet jabłkowy na miodzie czy jak przygotować kąpiel energetyczną, czy np. poranny napój zdrowia!

Poradnik ten to nie tylko kopalnia wiedzy na temat ziół lecz również porady na temat starych, drewnianych domów, budynków gospodarczych czy wiejskich klimatów.

Książka jest przepięknie wydana, cała lawendowa, można powiedzieć pachnąca lawendą. Zdjęcia pól lawendowych jeszcze ten zapach potęgują. Jeśli interesują Cię Drogi czytelniku takie wiejskie klimaty, cisza, spokój i poranny śpiew ptaków to gorąco zapraszam Cię do przeczytania tego wspaniałego poradnika.

”Kto jednak pragnie życie w prawej mądrości pędzić,

Temu i bez majątku pogodne ono będzie:

Małych rzeczy na świecie nie braknie”.

Życzę miłej lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.