Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Jocelyn de Kwant – Creative flow”

creative flow

Crative flow- można przetłumaczyć jako kreatywny przepływ. Nie potrzeba tutaj badań naukowych, aby wiedzieć, że spędzanie czasu wśród natury jest dobre dla naszego organizmu.

Książka „Creative flow” to 365 sposobów, aby cieszyć się chwilą.

Autorka książki Jocelyn de Kwant mając 25 lat wypaliła się zawodowo. Nie była w stanie nic zrobić, aż pewnego razu, gdy zaczęła pracować dla ”Flow Magazine”, postanowiła poświęcić parę minut każdego dnia i wykonać jedną czynność np. coś narysować, napisać lub nakleić.

Ta książka poświęcona jest twórczości i psychologii pozytywnej.

Skupia się na prostych przyjemnościach, które prowadzą do większej uwagi i dokładności. Niektóre wskazówki są proste, inne zabawne. Czasem po prostu trzeba poczuć się jak beztroskie dziecko, a czasem poleżeć, poleniuchować i np. poobserwować cienie.

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów: przyroda, codzienne życie, zabawa, ciało, pisanie, jedzenie, leniuchowanie i inne.

Każdy rozdział uczy jak celebrować zwyczaje, cenne chwile w życiu. Porady zawarte w tej książce bazują najczęściej na publikacjach i książkach naukowych. Książka jest przepięknie wydana i zilustrowana.

Ilustracje do niej wykonała Sanny Van Loon i są tak kolorowe i słoneczne, że biorąc tę książkę do ręki, ma się wrażenie, że trzyma się w ręku wspaniały, osobisty kalendarz, w którym można zapisywać i rysować najbardziej osobiste momenty w życiu.

Nie doceniamy bowiem codziennego życia, a odkrywanie nowych rzeczy nie wymaga od nas dłuższego wysiłku. Rozejrzyj się więc po swojej okolicy z perspektywy turysty, a okaże się wtedy, że Twoje miasto lub miejscowość jest równie ekscytujące jak inny kraj.

Zachęcam Cię więc drogi czytelniku zatrzymaj się przez chwilę i pomyśl, zastanów się, pobódź swoją wyobraźnię i stań się dzieckiem, choć na chwilę, a docenisz jak Twoje życie zmieni się na lepsze.

Zachęcam-wspaniała lektura!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.