Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Joel Kahn – „Zdrowe serce” – Wyd. Galaktyka

Joel Kahn – „Zdrowe serce” – Wyd. Galaktyka

zdrowe serce

Nasze serce to mięsień wielkości pięści, będzie pracował i rozprowadzał krew dopóty, dopóki dostarczysz mu paliwa i będziesz dbał o swoje komórki, tkanki i narządy. Dopóki mamy zdrowe serce i nic nas nie boli nie myślimy o zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach czy suplementacji diety, ale gdy pojawiają się pierwsze objawy lub co gorsze „przechodzony zawał”, wtedy przeszukujemy Internet lub biegniemy do lekarza.

Dr. Joel K. Kahn w swej książce podsuwa nam naturalne metody, takie jak: odpowiednia dieta, ćwiczenia fizyczne i uwalnianie stresu, które są efektywniejsze niż nowoczesne leki i terapie inwazyjne.

Rocznie choroby serca zabijają więcej ludzi niż ginie w katastrofach lotniczych i wypadkach samochodowych. Autor zadaje pytanie: czy jedząc myślisz o chorobach serca zanim nie dojdzie do nieszczęścia? Olbrzymia liczba ludzi umiera przedwcześnie, podczas gdy mniej więcej ¾  tych śmierci można było zapobiec.

Autor książkę podzielił na dwie części: w pierwszej zawarł wiedzę medyczną, budowę komórek i interpretację podstawowych badań kardiologicznych  oraz udzielił porad jak interpretować wyniki, zaś w drugiej części opisał jak się odżywiać, jak przygotowywać zdrowe posiłki, techniki relaksacyjne (np. joga) oraz suplementacja czyli jakie zażywać witaminy, probiotyki i inne suplementy.

Drogi czytelniku potraktuj proszę tę książkę jako początek edukacji na temat zdrowego serca. Sięgnij po nią i czytaj obojętnie w jakim jesteś wieku, chory czy zdrowy, bowiem książka ta zmieni twoje życie, tak jak zmieniła moje i mojego męża.

Zacznij wprowadzać zmiany, a poprzez to będziesz czuł się lepiej. Pamiętaj, że stan serca współgra z całym organizmem. Wszystko co wzmacnia serce, wzmacnia też całe twoje ciało, każdą jego komórkę. Odzyskasz wtedy więcej energii i lepszy nastrój. Na koniec życzę Ci powodzenia i jak pisze autor „Niech Twoje serce bije długo i zdrowo

Moja ocena 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.