Poradniki, ZdrowieRecenzje książekReligijne

Joel Pralong – „Przezwyciężyć lęki” – Wyd. Święty Wojciech

Joel Pralong – „Przezwyciężyć lęki” – Wyd. Święty Wojciech

przezwyciezyc leki

Joel Pralong – to kapłan szwajcarskiej diecezji Sion, autor wielu książek psychologicznych. Szczególną troską otacza młodzież, osoby cierpiące na depresję, czy rodziny dotknięte samobójczą śmiercią dziecka. I właśnie książka którą chcę Państwu polecić, to swego rodzaju duchowy poradnik księdza Joela jak przezwyciężyć lęki które tkwią w większości z nas, z którymi nie umiemy sobie często radzić, bądź sięgamy po różne uspokajacze typu: tabletki uspokajające, lub co gorsza antydepresanty bardzo szkodliwe i uzależniające. A czego się boimy : braku miłości, akceptacji, samotności, odrzucenia, boimy się o nasze dzieci, rodziny, także chorób, starości, śmierci czy koszmarów sennych. A ksiądz Joel przychodzi nam tutaj z pomocą głównie duchową i udziela nam kilku praktycznych wskazówek np. pierwszy i podstawowy problem to modlitwa: czy dobrze się modlimy? Czy w modlitwie osiągamy spokój? Czy nie wymagamy od Pana Boga za dużo, bądź za dużo nie prosimy dbając tylko o siebie? Druga metoda to osobiste zaangażowanie się, nawiązywanie relacji, zaufania z samym sobą, z innymi, z Bogiem – dzień po dniu „Czemu się boicie ludzie słabej wiary…”Woła Jezus w łodzi miotanej przez fale. Jeśli pozwolimy, aby Bóg został uśpiony w naszej duszy – narazimy się na napad paniki i zatonięcie. Z drugiej jednak strony strach to sygnał alarmowy. Strach zachęca do zachowania ostrożności, sygnalizuje bezpieczeństwo, powoduje, że szukamy ratunku, pobudza wiarę i wołanie do Boga. Uzdrowienie nas z lęku to przezwyciężenie wewnętrznych zranień, które w nas tkwią i właśnie w tej książce autor daje nam jasne i szczere wskazówki jak postępować poparte urywkami z Pisma Św. i nauką z tego płynącą. Autor w sposób bardzo autentyczny otwarcie mówi o swojej przemianie duchowej dokonanej przez Ducha Świętego.

Książka w miękkiej oprawie, zawiera 170 stron, napisana jest językiem bardzo prostym i zrozumiałym dla potencjalnego czytelnika. Jest także szczerym i autentycznym świadectwem autora o swojej duchowej przemianie i problemach z dzieciństwa.

Jeśli chcesz wybrać się w duchową podróż, wraz z księdzem przewodnikiem, książka ta jest wspaniałą okazją do pogłębienia wiary, wyzbycia się lęku oraz rozwinięcia skrzydeł tkwiącego w tobie wielkiego orła i do zrozumienia, że „Wszystko mogę w Tym który mnie umacnia…”

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.