Poradniki, Zdrowie

Joga w ciąży i połogu – Ola Uruszczak, Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób – Wyd. Sensus

Joga w ciąży i połogu – Ola Uruszczak, Agnieszka Wielobób, Maciej Wielobób

Joga w ciąży i połogu

Czy kobieta w ciąży i w połogu może praktykować jogę? Autorzy książki: Agnieszka i Maciej Wielobób oraz Ola Uruszczak, specjaliści od jogi odpowiadają, że jeśli nie ma przeciwskazań od strony medycznej, jak najbardziej jest możliwa i wnosi wiele dobrego, zarówno dla samopoczucia psychicznego, jak i fizycznego przyszłej mamy.

„Oddech to esencja jogi, ponieważ jest esencją życia. A joga zajmuje się życiem właśnie” – mawiał ojciec współczesnej jogi, Sri Krishnamacharya. Pierwszym rodzajem oddychania, szczególnie w ciąży jest tzw. oddychanie brzuszne. W praktyce jogi w ciąży najważniejsza jest praca z mulabandhą, która obejmuje pracę z mięśniami dna miednicy i mięśniem poprzecznym brzucha.

Autorzy szczegółowo opisują tę technikę w rozdziale poświęconym praktyce w I trymestrze ciąży. Przyszłe mamy jednak mają obawy –”czy to aby bezpieczne, czy nie zaszkodzą sobie lub dziecku?” Wszak ciąża to czas wyjątkowy dla przyszłej mamy i jej maleństwa. Czas, w którym pojawia się obawa, co można, a co nie…

Dla maluszka i jego mamy to czas bardzo intensywny. Jednak, gdy ciąża przebiega prawidłowo i nie ma zagrożeń, warto poświęcać czas na ruch. Gdy przyszła mama jest w ruchu, z łatwością przygotowuje się na trud porodu i na to, co po porodzie. Poród to ogromny wysiłek, który zużyciem energii porównywany jest do przebiegnięcia maratonu, a ile sił potrzeba po porodzie do opieki nad maluszkiem?

Joga traktowana jest jako forma ruchu i pomaga utrzymać ciało w zdrowiu. Dzięki regularnej praktyce łatwiej poradzić sobie z typowymi dolegliwościami ciążowymi, takimi jak: ból pleców, ociężałe i opuchnięte nogi. Joga uczy także jak poprawnie oddychać, a tym samym sprzyja lepszemu dotlenieniu organizmu.

Autorzy książki – Joga w ciąży i połogu, to wielkiej klasy specjaliści z zakresu jogi. Podpowiedzą Wam, jak skutecznie i możliwie bezboleśnie przetrwać okres ciąży, a po porodzie okres połogu. Zawarte w książce rysunki opisujące dokładnie trzy trymestry ciąży, sprawią, że przyszła mama będzie czuć się dobrze, a co najważniejsze, bezpiecznie. Joga w ciąży i połogu to prawdziwa skarbnica wiedzy.

”Poród to przeżycie mistyczne. Tajemnicze i cudowne zarazem. Życzę każdej rodzącej, by miała możliwość spojrzeć na poród właśnie z tej perspektywy. I nie bać się tego, ale z otwartymi ramionami przyjąć to wszystko, co przychodzi”.

https://dobrerecenzje.pl/joga-w-ciazy-i-pologu-ola-uruszczak-agnieszka-wielobob-maciej-wielobob-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.