Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

John B. Izzo – „Weź sprawy w swoje ręce” – Wyd. Galaktyka

John B. Izzo – „Weź sprawy w swoje ręce” – Wyd. Galaktyka

weź sprawy w swoje ręce

Autor tę książkę poleca wszystkim, którzy chcą mieć wpływ na własną firmę, a nawet całe otoczenie czy świat. To książka dla tego, kto marzy o szczęśliwym małżeństwie lub polepszeniu pracy zawodowej. Powinni ją przeczytać przedsiębiorcy i biznesmeni, ale też zwykli prości ludzie lub pracownicy fizyczni.

Autor za priorytet stawia przed czytelnikiem pięć rzędów:

1. Jedna osoba zawsze się liczy

2. To ja jestem zmianą

3. To ja mogę coś zmienić

4. Jeśli ja nie zadziałam – to kto?

5. Jeżeli nie teraz – to kiedy?

Jeżeli więc zaczniesz od swoich pięciu rzędów, to poradzisz sobie z każdym problemem. Wtedy żadne wyzwanie nie okaże się ponad Twoje siły. Czy zwróciłeś uwagę, że np. gdy ziewasz, ktoś kto stoi obok Ciebie również robi to samo, czyli Cię naśladuje, a więc ludzkie zachowania są zaraźliwe. Również poczucie odpowiedzialności też jest zaraźliwe. Wystarczy, że jedna osoba przejmie inicjatywę i zacznie dążyć do zmian, a zaraz inni pójdą w jej ślady, znajdując w sobie odwagę, której wcześniej nie mieli. Bardzo spodobał mi się przykład pewnego mężczyzny, przytoczonego przez autora, który zachorował na rzadką chorobę objawiającą się przewlekłym stanem jelit. Zanim jednak udało się lekarzom postawić trafną diagnozę, życie mężczyzny legło w gruzach. Przerwał studia, uwikłany w alkohol i narkotyki wylądował na ulicy jako bezdomny. Grzebanie w śmietnikach okazało się dla Kena bardzo pouczające. Zrozumiał, jak duże ilości odpadów ludzie wyrzucają. I tak wspólnie z osobą duchowną wpadł na pomysł, aby poprawić sytuację ludzi bezdomnych. Zorganizował akcję z kaucją za butelki, w którą zaangażowały się media, zaś władze lokalne zobowiązały się do zwiększenia liczby produktów objętych kaucją. I tak bezdomny zapoczątkował rewolucję recyklingową, a Ken biorąc sprawy w swoje ręce, tak naprawdę wziął odpowiedzialność za ludzi bezdomnych i ich złe traktowanie przez społeczeństwo.

Autor w swej książce opisał wiele organizacji i osób, które wzięły sprawy w swoje ręce, by walczyć o pozytywne zmiany. Dołącz do nich także i Ty Drogi czytelniku, aby zmienić coś w swoim życiu – oczywiście na lepsze.

Jest to dla Ciebie wielkie wyzwanie.

Powodzenia.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.