Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

John Boyne – „Noah ucieka” – Wyd. Zielona Sowa

John Boyne – „Noah ucieka” – Wyd. Zielona Sowa

noah ucieka

Bajka o chłopcu, który mając osiem lat ucieka z domu.

Dlaczego?

Bo uznał, że nie może zostać w domu, ani chwili dłużej, bo nadeszła już pora, by zacząć szukać własnej drogi na tym świecie.

A tak naprawdę?

Noah nie umie sobie poradzić z problemami dorosłych np. ze śmiercią najbliższej osoby.

Po drodze chłopiec napotyka sklep z zabawkami, ale nie jest to zwykły sklep, to sklep magiczny, w którym wszystkie zabawki mają duszę.

Poznaje też właściciela sklepu, a jednocześnie twórcę wszystkich zabawek, które są wykonane wyłącznie z drewna, nie z jakiegoś tam plastiku, czy innego tworzywa.

W sklepie z zabawkami życie upływa bardzo spokojnie.

Właściciel tego sklepu opowiada chłopcu ciekawą historię, która chłopca bardzo wciąga i on też opowiada o swojej szkole, kolegach i ich ciekawych zainteresowaniach.

Książka niezwykle pouczająca, nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców.

Noah czuje się zagubiony i nie rozumie co się wokół niego dzieje, dlatego ucieka, bo myśli, że nikt się nim nie interesuje.

Dla rodziców zaś jest to sygnał, aby rozmawiać z dzieckiem, o przemijaniu, śmierci najbliższej osoby, o smutku, cierpieniu związanym z odchodzeniem kogoś bliskiego.

Rodzice powinni zauważyć, że dziecko ucieka w świat fantazji, bajek, czy iluzji.

Drogi rodzicu, autor w swej książce chce Ci pokazać, jak możesz porozmawiać z dzieckiem o bezpieczeństwie, wspomnieniach i uczy jak w ten sposób do dziecka dotrzeć.

Dlatego zachęcam wspólnie rodziców z dziećmi do przeczytania tej emocjonalnej bajki oraz do wyciągnięcia wniosków i wspólnej rozmowy na trudne tematy.

Życzę ciekawej lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.