Akcja, Western, WojennyRecenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

John Wick (2014) Reż. David Leitch, Chad Stahelski

John Wick (2014) Reż. David Leitch, Chad Stahelski

john wick

John Wick (Keanu Reeves) to były płatny zabójca który od pewnego czasu prowadzi spokojne życie. Porzucił karierę mordercy dla kobiety z którą później się ożenił. Niestety jego szczęście nie trwało zbyt długo, bo żona ciężko zachorowała i zmarła. W kilka dni po śmierci John dostaje psa, ostatni prezent od żony i list w którym jest napisane, że mężczyzna musi mieć kogoś do kochania. John ma także luksusowy samochód –  mustanga, który od razu rzuca się w oczy synowi znanego mafiozy. Pewnej nocy chłopak wraz ze swoimi ochroniarzami włamuje się do domu Johna, boleśnie go bije, kradnie jego mustanga, a na koniec zabija psa. Wick odczuwa chęć zemsty i od tej pory tropi mężczyznę. Chce go zabić.

Czy Johnowi uda się zabić syna gangstera?

Czy w Wicku zostało coś z dawnego płatnego mordercy?

Film wciągający i bardzo poruszający. W miarę jak John tropi chłopaka, widz  ogromnie mu kibicuje. Mężczyzna i tak już skrzywdzony przez los śmiercią żony, traci jeszcze ostatni prezent od niej. Chyba nie chodzi nawet o skradziony samochód ile właśnie o stratę przyjaciela i ostatniej pamiątki.

Akcja toczy się szybko. Jeżeli dawno już nie oglądaliście filmu gdzie można zobaczyć wszystko: pojedynki, strzelaniny i wyścigi samochodowe, to właśnie w tym filmie  to znajdziecie. Czas trwania? To tylko godzina i czterdzieści minut, które bardzo szybko upływają.

Już dawno nie było tak doskonałego filmu łączącego w sobie miłość, smutek i gangsterów.

 

Moja ocena: 9/10

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.