Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Jojo Moyes – „Ostatni list od kochanka” – Wyd. Znak

Jojo Moyes – „Ostatni list od kochanka” – Wyd. Znak

ostatni list od kochanka

Powieść autorki bestsellerów – Jojo Moyes ”Ostatni list od kochanka” to dwie historie, które dzieli czas-przeszło czterdziestu lat.

Dwie kobiety Ellie i Jennifer.

Kobiety obarczone bagażem doświadczeń. Jedna jest w związku z żonatym mężczyzną, a druga po wypadku samochodowym cierpi na amnezję, a tak naprawdę wszystko zaczyna się od odnalezionych listów miłosnych, które zostały znalezione w archiwum redakcji, w której pracuje Ellie.

Jennifer-uprzejma, opanowana i zawsze spokojna. Takimi słowami opisywali ją jej przyjaciele. Wzór kobiecych cnót, zawsze doskonale przygotowana, nigdy nieulegająca emocjom, po prostu ”idealna żona”. Gdyby tylko ci wszyscy ludzie znali prawdę. Wszak jej mąż nie jest złym człowiekiem. Na swój sposób nawet był dobrym ojcem.

Co w tym dziwnego, że bycie miłym dla Jennifer przychodzi mu z takim trudem?

Ilu mężczyzn zdołałoby wybaczyć żonie, że zakochała się w kimś innym?

Dlatego wmówiono jej, że jej kochanek zginął podczas wypadku, jadąc razem z nią. Lecz to było okrutne kłamstwo.

Czy więc Jennifer i Anthony spotkają się po latach?

Gdy wreszcie obie kobiety (Jennifer i Ellie) spotykają się, Jennifer opowiada o wypadku na mokrej drodze, o śmierci niewinnego mężczyzny  i o czterech latach, przez które żyła w małżeństwie jak lunatyczka, trzymając się wyłącznie dzięki pigułkom i narodzinom córki. Ellie także uwikłana w toksyczny związek z żonatym mężczyzną, który i tak w końcu ja zostawił.

Fajna, lekka historia, która odkryta została po czterdziestu latach, dzięki dziennikarce, która odnalazła listy kochanków, gdzie okazuje się, że małżeństwo Jennifer oparte jest wyłącznie na kłamstwie.

Przeczytajcie tę historię. Autorka w bardzo profesjonalny sposób ukazała historię i charakterystykę postaci w sposób bardzo klarowny i jasny. Na początku każdego rozdziału tej książki znajduje się fragment prawdziwego, ostatniego listu, maila lub innego rodzaju korespondencji. Książka wydana w trzech częściach, w miękkiej oprawie, zawierająca 26 rozdziałów i 523 strony.

Bardzo zachęcam do czytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.