Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Jojo Moyes – „Srebrna zatoka”

Jojo Moyes – „Srebrna zatoka”

srebrna zatoka

Jojo Moyes-moja ulubiona pisarka.

Podbiła również serca polskich czytelników powieściami takimi jak: ”Zanim się pojawiłeś” ,”Kiedy odszedłeś”, ”Moje serce w dwóch światach”, czy jej najnowsza powieść „Srebrna zatoka”.

Akcja powieści rozgrywa się w Nowej Południowej Walii.

Oto Kathleen Mostyn złapała największego rekina i od tego czasu została nazwana „Dziewczyną od Rekina”.

Mężczyźni zjeżdżali się tłumnie chcąc pobić ten rekord, który do tej pory nie został jeszcze pobity. Dziś znajduje się tu hotel, z którego dziewczyna się utrzymuje.

W Srebrnej Zatoce zachowuje się równowaga: dość letników żeby się utrzymać, ale zarazem nie za dużo. Wraz z latami w szczycie sezonu-czyli latem, zainteresowanie Zatoką rosło, a zimą znów malało lecz delfiny i wieloryby to była atrakcja wprost niesamowita.

Liza trafiła do Srebrnej Zatoki w stanie ciężkiej depresji.

Gdy poznała Stevena miała już córeczkę Hannah. Urodziła więc drugą-Letty i wtedy Steven po raz pierwszy uderzył Lizę. Poziom jej depresji podnosił się wyraźnie i zobaczyła w mężu jedynie oziębłość, arogancję i ślepą ambicję. Liza postanowiła więc uciec z dziewczynkami od męża.

Czy jej zamiar się powiedzie?

Co nagle stało się z Letty?

I oto w Srebrnej Zatoce zjawia się nieziemsko przystojny Mike. Przyjeżdża z wielkiego miasta i przynosi wszystko, czego Liza potrzebuje: nowoczesność, biznes oraz wielką korporację.

Czy Liza go pokocha?

Czy też stanie się jej największym wrogiem?

Wstrząsająca a jednocześnie przepiękna historia.

Książka ta sprawia, że wystarczy dłużej popatrzeć na morze, a człowiek ma przed sobą wszystkie historie, jakich zapragnie: – o miłości i niebezpieczeństwie i o tym co życie wpędza nam w sieci, i o tym, że czasami to nie nasza ręka spoczywa na sterze i możemy jedynie ufać, iż wszystko będzie jak trzeba.

Książka wprost wymarzona na długie zimowe wieczory.

Serdecznie zachęcam i zapraszam do czytania.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.