IT, BiznesRecenzje książek

Joseph Albahari, Ben Albahari – „C# 6.0 Leksykon kieszonkowy” – Wyd. Helion

Joseph Albahari, Ben Albahari – „C# 6.0 Leksykon kieszonkowy” – Wyd. Helion

c# 6.0

W dzisiejszych czasach sztuka programowania odgrywa bardzo ważną rolę. Coraz więcej ludzi interesuje się wytwarzaniem oprogramowania i zrozumieniem sposobu jego tworzenia. C# (C Sharp) jako jeden z wielu obiektowych języków programowania zasługuje na szczególne uznanie. Przez wiele lat kojarzony był jako topowy wybór wśród programistów.

Przedstawiana książka – „C# 6.0 Leksykon kieszonkowy” – to zbiór podstawowej wiedzy na temat tego wielorakiego użytku języka. Wersja 6.0 została wydana  20 czerwca 2015 roku i na dzień publikacji tej recenzji, jest to najnowsza odmiana prezentowanego języka od firmy Microsoft.

Tytuł ten, jak już pewnie zauważyliście, zawiera podstawy C#’a, jednak są one niezbędne do optymalnego wykorzystania pamięci i zasobów obsługiwanej maszyny. Przykładowo, mamy do czynienia z różnorakimi typami (liczbowe, logiczne) jak i operatorami, dzięki którym jesteśmy w stanie przypisać żądane zadania do przysłowiowego znaku „+” (niekoniecznie przecież musi on oznaczać dodawanie liczbowe).

Pojęcie klasy, dziedziczenia jak i polimorfizmu również są tutaj obecne. Jak przecież przeprowadzić czytelnika po tajemniczych ścieżkach programowania obiektowego bez przedstawienia tych konceptów?
Na koniec dowiemy się o mechanizmie LINQ czy programowaniu współbieżnym, które przyspieszają wykonywaną pracę zadanego programu (ilość wątków ma tym razem znaczenie). Wszystkie informacje poparte są krótkimi wycinkami kodu, dzięki którym czytelnik jest w stanie nauczyć się dostrzegać różnice w generowanym kodzie.

Autorzy to znani programiści i autorzy wielu książek o programowaniu w języku C#. Joseph Albahari jest twórcą LINQPada, popularnego narzędzia do prototypowania zapytań LINQ. Ben Albahari był szefam projektów w Microsoft, jest współtwórcą serwisu Auditionist, obsługującego castingi w Wielkiej Brytanii.

 „C# 6.0 Leksykon kieszonkowy” to przede wszystkim podręcznik dla tych, którzy nie zaznali jeszcze przyjemności z programowaniem w C#. Wiedza udostępniona jest przez renomowanych autorów, dzięki czemu mamy pewność przyswajania najważniejszej wiedzy. Na plus zasługuje również wymiar książki. Leksykon kieszonkowy o C# – to jest to.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.