Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Julia Bernard – „Czarownice z Wolfensteinu. Wstęga i kamień” – wyd. Videograf

Julia Bernard – „Czarownice z Wolfensteinu. Wstęga i kamień” – wyd. Videograf

 

czarownice z wolfensteinu wstega i kamien

Jak wiecie na pewno z pierwszego tomu, Amelia straciła w swoim życiu wszystkie osoby, które kochała. Została sama, no cóż pełna smutku i żalu zaszywa się w bardzo odległym od rodzinnego miasteczka miejscu. W tym samym czasie przystojny Hiszpan imieniem Diego, spełnia warunki  przebiegłego boga. Niestety w zamian za życie chłopak musi mu służyć. Tym samym dotrzymuje obietnicę złożoną babce Amelii. Dziewczyna całkowicie odseparowuje się od całego świata zewnętrznego, a na dodatek  prawie co noc męczą ją koszmary związane z matką.

Niespodziewanie w snach pojawia się imię Ian. Okazuję się, że mężczyzna będzie grał w życiu czarownicy bardzo istotną rolę. Nie wiadomo skąd Diego wciąż zakochany w dziewczynie dowiaduje się o bardzo zażyłej znajomości Amelii i półkrwi elfa. Prosi okrutnego boga o pozwolenie na tymczasowy wyjazd do dziewczyny. Kiedy przyjeżdża znajduje Amelię całkiem pijaną na kolanach jednego z wampirów. Sfrustrowany zaistniałą sytuacją dość brutalnie wyrywa czarownicę z objęć  stworzenia i prowadzi ją do domku w górach. Niestety wkrótce zauważa, że na szyi dziewczyny wciąż wiszą drogocenne perły, co jest dla niej niebezpieczne, ponieważ w końcu jeżeli ich nie zdejmie stanie się katastrofa. Amelia budzi się rano z bardzo dużym kacem, nagle przypomina sobie poprzedni dzień i siłą woli ściąga, niemal zrywa perły z karku co prowadzi do pewnego wypadku. Diego, który wrócił z powrotem do Peruna (bóg) bierze udział w dość niebezpiecznej i ryzykownej wyprawie, w celu zdobycia tajemniczego przedmiotu. Gdy go zdobywa , a prowadzi to do utracenia wspólnika wraca do miejsca, które łaskawie podarował mu bóg co wiąże się z ogromnym bólem. Zwolniony tymczasowo ze smyczy Peruna postanawia wyjechać  i zobaczyć jak sobie radzi Amelia. Spotykając na miejscu dziewczynę coś w nim pęka i wyznaje te uczucia, od których się odsuwał i ukrywał. Przy okazji zgadza się pomóc czarownicy i elfowi , który stracił całą wolę do życia. Gdy chłopak wchłania ukradzioną zdobycz, uratować może go tylko miłość ale uwaga, nie do dziewczyny. Wykorzystując sytuację okrutny Perun szantażem ściąga Amelię do Diega i wyjawia pewien szokujący fakt.

Cóż muszę stwierdzić, że bardzo zaskoczył mnie drugi tom czarownic (Zaskoczył w sensie pozytywnym). Właśnie ten tom choć krótszy bardziej mi się spodobał. Weźmy na przykład końcówkę książki, nieoczekiwany zwrot akcji, a jakie zaskoczenie! Bardzo, bardzo cieszę się z tego że mimo iż   pierwszy  tom niekoniecznie przypadł mi do gustu, to postanowiłam, że  i tak przeczytam drugi. Książkę tę jak i poprzednią zawdzięczamy wydawnictwu videograf.

Ocena: 9/10

 

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.