Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Julian Gough, Jim Field – „Królik i Misia” – Wyd. Zielona Sowa

Julian Gough, Jim Field – „Królik i Misia” – Wyd. Zielona Sowa

królik i misia

Wszystkie dzieci wiedzą, że niedźwiadki zapadają w zimowy sen i budzą się dopiero wiosną. Ale nie Misia- główna bohaterka książeczki dla dzieci pt. „Królik i Misia”, której na nos nadepnął królik i ukradł jej pożywienie.

Misia obudziła się w środku zimy, gdy hulała śnieżyca i cóż tu robić?

Postanowiła ulepić bałwana, ale mądraliński i zarozumiały królik tłumaczył Misi, że kuli śniegu nie wtacza się pod górę, bo działa siła grawitacji. Misia nie wiedziała co to grawitacja i uznała, że to chyba jakaś forma przyjaźni. Misia to kochana, przesympatyczna niedźwiedzica, opanowana i spokojna, zawsze chętna do pomocy, a królik – przemądrzały i pewny siebie zrzęda, który „zjada własne kupy”, ale pomimo tych różnic jakie ich dzielą, powstaje między nimi przyjaźń, silna więź na długie lata.

Przesłodka, mała książeczka, którą każdy rodzic powinien mieć, aby czytać dziecku codziennie. Dużo śmiechu, zabawy i radości funduje nam ta książeczka, a do tego uczy, że od najmłodszych lat dziecko powinno mieć przyjaciela, aby przeżywać z nim smutki, ale i radości swojego życia. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ale to także dobra zabawa dla rodziców, i okazja aby z dzieckiem spędzać więcej czasu.

Książeczka z serii  Królik i Misia jest pierwszą wydaną: o niesmacznych zwyczajach królika, a czekamy na kolejne serie m. in. Utrapienie Królika.

Przepięknie wydana: w twardej oprawie, szyta, nieduża i niegruba, bo zawiera zaledwie 100 stron, z przepięknymi ilustracjami, które śmieszą i bawią również rodziców. Zachęcam Was gorąco Drodzy Rodzice, sięgnijcie po tę książeczkę, aby wspólnie ze swoim dzieckiem odkrywać nowe, zabawne historie i śmiać się do woli.

Życzę dużo dobrej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.