Recenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Jurassic World (2015) Reż. Colin Trevorrow

Jurassic World (2015) Reż. Colin Trevorrow

jurassic world

Naukowcy są zachwyceni. W końcu udało im się stworzyć nowy gatunek dinozaura. To nie byłoby niczym nowym, bo przecież w tym się specjalizują, gdyby nie jeden  zasadniczy szczegół. Dinozaur jest inny, to krzyżówka wielu  gatunków. Wydaje się, że sami stwórcy nie są jeszcze do końca świadomi co stworzyli. Na jaw zdolności gada wychodzą dopiero gdy ucieka ze swojej „klatki”. Trzeba przyznać, że jest niesamowicie mądra(bo to ona), wprowadza w błąd grupę ekspertów, która twierdzi że uciekła. Wchodzą do jej klatki bo myślą że wspięła się po murze i tak się wydostała. Okazuje się jednak, że ona czai się w krzakach i dopiero kiedy brama zostaje otwarta, korzysta z wolności. Niektóre z jej zdolności to: możliwość maskowania w otoczeniu oraz to, że potrafi wyczuć człowieka, bo nie do końca widzi. I tak właśnie rozpoczyna się obrona parku jurajskiego, jego zwiedzających oraz pracowników przed mięsożernym stworzeniem.

Właśnie w tym filmie widać jak ludzka technika, wiedza oraz zachłanność wędrują coraz wyżej. Począwszy od dinozaurów roślinożernych, które są przyjazne dla ludzi, a skończywszy na tych niebezpiecznych i coraz większych. Dla zainteresowanych powiem tylko, że w filmie można zobaczyć niesamowitą walkę na śmierć i życie T.Rexa i tego właśnie wytworu techniki i mieszanki genów.

Film familijny, powinien szczególnie przypaść do gustu dzieciom.

Trzeba powiedzieć, że przy Jurassic World, dla lepszych efektów i większego zadowolenia widzów, im większy ekran do oglądania filmu, tym lepiej. Jest mnóstwo doskonałych efektów, niesamowita grafika  i możecie być pewni, że oglądając na dużym ekranie będziecie całkowicie zadowoleni z emocji jakich dostarczy  Wam ten oto film.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

2 Comments

  1. Jeszcze filmu nie oglądałem ale zaciekawiło mnie jedno w recenzji.
    Film zdaje się ocierać odrobinę o horror, Sci-Fi przez co wydaje mi się że to nie jest film dla dzieci, mogłyby trochę się bać. Jak myślicie?

  2. Jurassic Park – kto nie zna tego filmu. Każdą z części oglądałam przynajmniej kilka razy. Czytając taką recenzję bez namysłu poszłabym i na ten film. Poza tym skoro to film familijny (co bardzo mnie zaskoczyło) wyjście do kina z rodziną może okazać się ciekawą przygodą. Dobra recenzja to świetna zachęta dla kinomaniaków:)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.