Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Jurg Wirz – „Paul Tergat. Biegaj z mistrzem” – wyd. Helion

Jurg Wirz – „Paul Tergat. Biegaj z mistrzem” – wyd. Helion

paul-tergat-biegaj-z-mistrzem-b-iext28562050

 

Myślę, że wielu z Was bardzo często obiecywało sobie, że „od jutra zacznę biegać”, lecz nigdy nic z tego nie wychodziło. Pojawiały się różne wymówki: że nie ma czasu, że złe samopoczucie, że zła pogoda itd. To wszystko sprawia, że zaniedbujemy siebie i swój organizm. A może właśnie powinniśmy brać przykład z mistrza?

Paul Tergat pochodzi z Kenii. Od dziecka nie miał łatwego życia. Ogromna bieda z którą się zmagał nie przeszkodziły mu jednak w zrobieniu kariery sportowej. Od zawsze chciał się uczyć, lecz szkoła była płatna. Zawarł układ z dyrekcją, że kiedy tylko zarobi swoje pierwsze pieniądze, to od razu ureguluje dług za czesne. Tak też się stało. Paul trafił do wojska i to właśnie tam zaczęła się jego kariera sportowa. Odkrył w sobie ogromny talent. Talent do biegania. Na samym początku były to biegi przełajowe, to w nich się doskonalił i zapragnął być mistrzem. Później nadszedł czas, kiedy Tergat poczuł, że musi zwyciężać w maratonach.

Czy marzenia Paula Tergata się spełnią?

Jak dalej potoczą się jego losy?

Wspaniała książka. Poradnik w którym znajduje się wszystko czego potrzebujecie do rozpoczęcia biegów rekreacyjnych a także maratonów i półmaratonów. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie tylko poradnik. To wspaniała opowieść o drodze pełnej przeszkód aż na sam szczyt. Aż do tytułu mistrza.

Gwarantuję Wam, że czytając książkę od razu nabierzecie ochoty na rozpoczęcie treningów. To nie tylko opowieść widziana oczami Wirza. Na każdej stronie znajdziecie krótszą lub dłuższą wypowiedź samego Tergata, który opowie trochę o sobie a trochę pomoże się Wam zmobilizować.  W książce jest wszystko. Począwszy od krótkich opowieści o życiu mistrza, jego rodzinie, sukcesach, o tym dlaczego zazwyczaj maratony czy biegi przełajowe wygrywają ciemnoskórzy, a skończywszy na poradach dla czytelnika od samego Tergata, przygotowane listy potrzebnych nam rzeczy do biegania, rozkłady ćwiczeń i dystansów na poszczególne tygodnie.

Dodatkowo jest masa przeróżnych zdjęć z życia Paula Tergata. Na każdej stronie znajdziecie ciekawe i interesujące zdjęcia.

Całym urokiem książki są właśnie zdjęcia i sposób w jaki książka została napisana, lekko i przyjemnie dla czytelnika. Kiedy już zaczniecie czytać, to nie będziecie mogli się oderwać.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.