Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski – „Korporacja zabójców” – Wyd. Fronda

Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski – „Korporacja zabójców” – Wyd. Fronda

korporacja zabójców

Dwaj historycy, którzy napisali książkę o prezydencie Putinie: Jurij Felsztinski i Władimir Pribyłowski – który zapłacił najwyższą cenę, bowiem Władimir Pribyłowski został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Felsztinski w marcu 2014 roku napisał artykuł, który stał się podstawą książki „Trzecia wojna światowa. Walka o Ukrainę”. Artykuł stanowił stwierdzenie, że wielkie wojny były rozpętywane bez rozumienia tego, że czasem będą to wojny światowe. Nawet Hitler napadając na Polskę, nie myślał, że rozpęta II wojnę światową. Jeśli zaś Putin będzie wiedzieć, że jest bezkarny, nie zawaha się przejąć Litwy, Łotwy i Estonii. Wówczas staniemy się świadkami III wojny światowej, bo NATO w odpowiedzi rozpocznie działania wojenne przeciwko Rosji.

Putin wkraczając na Krym w marcu 2014 roku sam wydał wyrok śmierci na państwo, które powstało na ruinach Związku Radzieckiego. Przez dwie wojny czeczeńskie, wojnę z Gruzją, a teraz jeszcze z Ukrainą – większość ludzi w Rosji jest faszystami. W Rosji nigdy nie było demokracji, nowa Rosja niesie za sobą wojnę i związane z nią rozruchy, ubóstwo i śmierć.

Putin jako człowiek i polityk rozumie tylko siłę, nie rozumie wyrazu ”negocjacje”. Uważa siebie za przebiegłego i gotowego do oszustwa, ale największym jego kompleksem jest prostactwo. To ciemny i prymitywny człowiek, podpułkownik KGB, który został prezydentem przez niefortunne zrządzenie losu. Putin ma wyjątkową skłonność do zlecania zabójstw.

Autorzy opisują prezydenturę Putina, fałszowanie wyborów, przejmowanie mediów publicznych oraz niewyjaśnionych morderstw osób politycznych. Obecnie Putinowi nikt nie chce ściskać dłoni, bo nikt mu nie wierzy. Jednak największą porażką Putina będzie zapomnienie. I to jest to  czego Putin boi się najbardziej i z całych sił stara się do tego nie dopuścić.

We współczesnym świecie FSB-służby specjalne, funkcjonuje jako korporacja. Jest to organizacja złożona z zabójców (zabójstwo Anny Politkowskiej oraz Aleksandra Walterowicza Litwinienki), każda z tych osób była zagrożeniem dla FSB. Prezydent Putin będzie zapamiętany w Wielkiej Brytanii jako człowiek, który posłużył się radioaktywnym polonem, aby otruć politycznego przeciwnika w centrum Londynu.

Książka w miękkiej oprawie i choć zawiera 468  stron napisana jest w bardzo jasny i przystępny sposób. Autorzy wspólnie starali się, aby odkryć prawdziwe oblicze prezydenta Putina i jego służb specjalnych. Dlatego zachęcam do poznania całej prawdy przywódców Federacji Rosyjskiej, a tym samym do wyciągnięcia wniosków z tej interesującej lektury.

Na koniec przytoczę słowa sławnego duchownego Dmitrija Dutko, który cieszy się popularnością u nacjonalistów „Władimir Putin pod wieloma względami przypomina Stalina. Trudno go zrozumieć. W kraju wciąż dzieje się dużo zła. Jesteśmy świadkami walki o telewizję, walki z oligarchami, boju o zdrowie narodu i o nasze dzieci”

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.