Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Karen Foxlee – „Sukienka w kolorze nocnego nieba” – Wyd. Dobra Literatura

Karen Foxlee – „Sukienka w kolorze nocnego nieba” – Wyd. Dobra Literatura

sukienka w kolorze nocnego nieba

Jakiś, czas temu miałam przyjemność zetknąć się z twórczością Pani Karen Foxlee. Była to książka pod tytułem „Kruchość skrzydeł”, której recenzję w moim wykonaniu możecie znaleźć na dobrerecenzje.pl. Obiecałam sobie wtedy, że jeśli tylko będę mogła, sięgnę po kolejną książkę tej autorki i po raz drugi się nie zawiodłam.

Bohaterką historii jest Rose Lovell, która wraz z ojcem alkoholikiem nie mogącym znaleźć swojego miejsca na ziemi, przeprowadza się do małego miasteczka. Rose jest dość specyficzną nastolatką. Ubiera się na czarno i stroni od ludzi. W nowym miasteczku wszyscy nieustannie rozmawiają o corocznej paradzie dożynkowej. Początkowo nasza bohaterka nie chce mieć z nią nic wspólnego, lecz w końcu, za namową przyjaciółki z miasteczka, wybiera się do starszej, niepokojącej kobiety, która ma uszyć jej na tę okazję sukienkę. Starsza pani, przez większość mieszkańców nazywana czarownicą, opowiada dziewczynie historie pełne dawnych tajemnic. Stają się one tłem dla nieprzewidywalnych zdarzeń dzięki czemu, podobnie jak w „Kruchości skrzydeł” powieść prowadzona jest dwutorowo, sprawiając, że przytoczone wydarzenia są jeszcze ciekawsze i tajemnicze. Na plus zasługuję również fakt, że pozostali bohaterowie również mają swój własny czas w tej opowieści.  Pearl, przyjaciółka Rose, jest jej całkowitym przeciwieństwem. Bohaterka za wszelką cenę próbuję odnaleźć ojca, który najprawdopodobniej znajduje się w Rosji. Jednak to nie koniec. Przez książkę przewija się naprawdę wiele postaci, które mają mniejszy lub większy wpływ na rozwój wydarzeń. W centrum jest jednak Rose oraz Edi Baker.

Czytając książkę Karen Foxlee, niekoniecznie możemy liczyć na szczęśliwe zakończenie.  Dodatkowo autorka stawia przed nami wiele pytań, na które nie znajdziemy odpowiedzi w książce, co w moim odczuciu jest bardzo dużą zaletą. Uważam, że „Sukienka w kolorze nocnego nieba” jest opowieścią jeszcze lepszą od „Kruchości skrzydeł”. Wyraźnie widać, że autorka dopracowała swój warsztat. To idealna opowieść dla tych, którzy lubują się w książkach obyczajowych, a nawet w kryminałach, bo takich wątków również w niej nie brakuje. Ze swojej strony bardzo gorąco zachęcam, do zapoznania się z tą fantastyczną książką.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.