Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Karen Frazier, Laura Maning – „Dieta Fodmap”

dieta fodmap

Dieta FODMAP jest przejściową dietą, która ma na celu załagodzenie problemów trapiących układ pokarmowy, głównie zespołu jelita drażliwego, czyli określonych węglowodanów, które znajdują się w pożywieniu i nie są prawidłowo trawione przez niektórych ludzi.

W trakcie tego okresu służącego uspokojeniu układu trawiennego ważne jest wyeliminowanie z diety wszystkich węglowodanów. Gdy Twój układ trawienny powróci do równowagi, wówczas zobaczysz co możesz jeść, żeby nie wywołać objawów choroby, a których pokarmów musisz unikać.

Książka zawiera cztery rodzaje planów posiłków:

-podstawowy plan posiłków dla osób z zespołem jelita drażliwego

-niskotłuszczowy plan posiłków o niskiej kwasowości dla osób z zespołem jelita drażliwego, zmagających się dodatkowo z chorobą refluksową przełyku,

-wysokobłonnikowy plan posiłków dla osób z zaparciową postacią zespołu jelita drażliwego

-niskobłonnikowy plan posiłków dla osób z biegunkową postacią zespołu jelita drażliwego lub zapaleniem jelit.

Za każdym razem, gdy zmieniasz swoją dietę koniecznie skonsultuj to ze swoim lekarzem.

Ta książka oraz przepisy w niej zawarte pomogą Ci przestrzegać tymczasowej diety, co pozwoli w pełni cieszyć się życiem.

Jadłospis ułożono na tyle elastycznie, aby najlepiej pasował do stanu Twojego zdrowia. Dlatego w tej książce znajdują się cztery różne plany posiłków, które możesz wybrać i dostosować do siebie.

Śmiało możesz też korzystać z sugestii towarzyszących poszczególnym przepisom, aby dopasować dania do Twojej wersji planu posiłków.

Większość dań zawartych w tych przepisach możesz śmiało przygotować z wyprzedzeniem, aby łatwo zabrać go ze sobą. Gdy np. nachodzi Cię ochota na lazanie nie musisz martwic się o makaron. Możesz zastąpić go świeżą cukinią przechowywać je do trzech dni w lodówce, zanim je upieczesz.

Autorki książki to świetne specjalistki: jedna jest dietetyczką, a druga specjalistką od żywienia i fitnessu, więc swobodnie możesz korzystać z ich rad.

Nie zwlekaj, zacznij swoją dietę już dziś.

Jedz zdrowo i ciesz się każdym pysznym posiłkiem.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.