Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Karen Kingston – „Magia porządków z feng shui” – Wyd. Helion

Karen Kingston – „Magia porządków z feng shui” – Wyd. Helion

magia porządków z feng shui

Porządek. Uporządkowanie. Zrozumienie bałaganu. To trzy frazy, które mogą nasunąć się czytelnikowi po zapoznaniu się z książką pani Karen Kingston „Magia PORZĄDKÓW z feng shui”.

Każdy z nas marzy o porządku. Jedni się tym bardzo przejmują i ciągle są zabiegani, inni przyzwyczajają  się do bałaganu i żyją wśród niepotrzebnych, niepoukładanych rzeczy. Osobiście chyba dojrzałam do tego, że dostrzegam zbyt wiele licznych przedmiotów i rozumiem, że nie jest mi wszystko do życia potrzebne.

Książka pani Kingston w pierwszej części skupia się na przekonaniu, czytelnika, że czyta o rzeczach ważnych i działania w tej książce opisane są skuteczne. Na początku jest to trochę dla czytelnika męczące, że zamiast dostać konkretne wskazówki autorka przekonuje nas o tym, że jak się już zabierzemy do porządkowania to zadziała (bo takie były doświadczenia innych). Taka sugestia jakby autosugestia z kartki na kartę rośnie i powoduje, że coraz bardziej chcemy się dowiedzieć jak to zrobić.

Zanim dowiemy się jak pozbyć się bałaganu autorka uświadamia nam: co to jest bałagan? Czym on tak naprawdę jest?  Dzieląc go na cztery ciekawe kategorie: rzeczy które nie używasz,  które są brudne, zbyt wiele przedmiotów na małej przestrzeni, oraz to co niedokończone. Zrozumienie,  czym jest bałagan dopełnia długa lista tego na co może wpływać bałagan, oraz wyjaśnienie powodów dlaczego ludzie trzymają tyle rzeczy. Trzeba przyznać, że doświadczenie i wiedza autorki jest imponująca i ujawnia się zwłaszcza w rozdziale II, w którym wyjaśnia gdzie kryje się bałagan, identyfikuje strefy bałaganu oraz przedmioty generujące bałagan.

Jednak kwintesencją książki jest rozdział III dotyczący porządków, a właściwie uzyskania porządku, stanu, do  którego dążymy, i którego pożądamy. W tym rozdziale znajdziemy odpowiedź na pytanie jak pozbyć się bałaganu? Jak utrzymać porządek? Na czym polega oczyszczanie organizmu, psychiki emocji i duszy.

Książka jest bardzo przyjaźnie napisana. Krótkie rozdziały, przejrzysty tekst, dostatecznie duża czcionka powodują, że tekst przyswaja się szybko i przyjemnie. Polecam te pozycje wszystkim tym, którzy zmęczeni są bałaganem, oraz tym, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu.

Super książka na wiosenne porządki.

Ocena 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.