Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Karine – Marie Amiot – „Powiedz mi, skąd się biorą dzieci” – Wyd. Święty Wojciech

Karine – Marie Amiot – „Powiedz mi, skąd się biorą dzieci” – Wyd. Święty Wojciech

skąd się biorą dzieci

Czy czuliście się kiedyś zakłopotani, gdy Wasze dziecko zadawało mnóstwo niewygodnych pytań?

Bo ja tak, zwłaszcza jeśli chodzi o pytanie: skąd się biorą dzieci? Wydawnictwo Święty Wojciech podsuwa nam książeczkę dla rodziców i dzieci o tym właśnie, gdy dziecko pyta: „Mamo, tato powiedz mi skąd się biorą dzieci”.

Jest to temat bardzo trudny i delikatny, trzeba wybrać właściwą chwilę na taką rozmowę. I ta książka właśnie powstała po to, aby pomóc Wam dobrać właściwe słowa, a zarazem proste, tak aby dziecko mogło  je właściwie interpretować i zrozumieć. Oczywiście czytając tę książkę Wy sami zdecydujecie, które słowa czy wyrażenia należy zmienić w zależności od zwyczajów panujących w Waszej rodzinie.

Jeśli stwierdzicie, że Wasze dziecko nie jest jeszcze gotowe, aby usłyszeć o pewnych sprawach, oczywiście pomińcie niektóre fragmenty lub przejdźcie do następnej strony.

Autorka uczula rodziców, aby swojego dziecka nie pozostawić z jakimś niewyjaśnionym problemem, ponieważ to mogłoby dziecko bardzo zaniepokoić.

Książka ma przepiękną, twardą oprawę, mnóstwo kolorowych ilustracji, dlatego powinno przyciągnąć oko dziecka i zainteresować go.

Autorka zadbała o to, aby użyć odpowiednich i zrozumiałych słów, tak aby rodzice i dzieci mogli swobodnie się czuć czytając tę książkę.

Polecam gorąco do kupienia i czytania wspólnie z dzieckiem, jak również liczę, że spędzicie mnóstwo wesołych chwil  razem.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.