Poradniki, Zdrowie

Karmię piersią, jem zdrowo – Magdalena Czyrynda-Koleda, Monika Stromkie-Złomaniec – Oficyna 4eM

Karmię piersią, jem zdrowo – Magdalena Czyrynda-Koleda, Monika Stromkie-Złomaniec

Karmię piersią, jem zdrowo

https://dobrerecenzje.pl/karmie-piersia-jem-zdrowo-magdalena-czyrynda-koleda-monika-stromkie-zlomaniec-oficyna-4em/

”Mleko kobiece to najbardziej inteligentny pokarm na świecie, który świetnie dostosowuje się do potrzeb dziecka. Zawsze jest gotowy do spożycia, o idealnym składzie i we właściwej temperaturze”.

W mediach krążą różne opinie na temat karmienia piersią: że mama będzie wyglądać nieatrakcyjnie po karmieniu, że pokarm jest niskokaloryczny, że dziecko ma ciągle kolkę, bo matka nie wie co ma jeść, że dziecko musi się bardzo napracować, aby pociągnąć pierś, w końcu, że przecież to niehigieniczne.

Po prostu ile ludzi tyle opinii…

Dwie wspaniałe kobiety: Magdalena Czyrynda-Koleda i Monika Stromkie-Złomaniec w swoim poradniku Karmię piersią, jem zdrowo świetnie wyjaśniają i tłumaczą mechanizm laktacji, pomimo iż karmienie piersią dla niektórych jest tematem tabu.

A przecież w Polsce ponad 50% kobiet deklaruje, że karmi swoje dziecko piersią do szóstego miesiąca życia. Mleko kobiece powinno być jedynym pokarmem, jakie dostaje dziecko przez pierwsze pół roku życia.

Autorki książki pokazują czytelnikowi drogę mleczną, czyli kosmiczne zalety karmienia piersią, opisują korzyści dla dziecka – czyli zwiększona odporność, lepsze zasypianie, dobrze rozwinięty aparat mowy, mniejszy stres, wyższą inteligencję, ulgę dla ran, a dla mamy natomiast – ochrona przed nowotworami, serce jak dzwon, kostne wzmocnienie, kojący wpływ oraz naturalną antykoncepcję, a także korzyści dla społeczeństwa.

W Karmię piersią, jem zdrowo znajdują się także proste przepisy na śniadania, obiady, kolacje i przekąski dla mamy w tym pięknym okresie życia.

Książka ta jest po prostu cudowna, to czyste kompendium wiedzy dla młodych i przyszłych mam. Powinna zagościć na półce każdej dziewczyny w ciąży, więc drodzy mężczyźni najwyższy czas, aby kupić swojej wybrance taką książkę, np. na prezent.

Ten poradnik stworzyły dwie profesjonalne dietetyczki, które w prosty i przystępny sposób przełamują stereotypy i łamią dietetyczne tabu na temat karmienia piersią i matki karmiącej. Dodatkowym atutem książki są przepięknie wykonane zdjęcia, nie tylko potraw i przepisów kulinarnych.

Jestem pod wrażeniem i bardzo polecam ten poradnik, bowiem to właściwa i profesjonalna lektura dla każdej mamy.

Strona wydawnictwa: http://www.4em.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.