Przewodniki, Literatura PodróżniczaRecenzje książek

Karol Lewandowski – „Busem przez świat.pl. Australia za 8 dolarów” – Wyd. SQN

Karol Lewandowski – „Busem przez świat.pl. Australia za 8 dolarów” – Wyd. SQN

busem przez świat.pl australia

Czy wpadł Wam do głowy kiedyś szalony pomysł, aby zwiedzić busem świat? I to jeszcze za osiem dolarów? Chyba nie, ale student ma różne pomysły. I oto grupa studentów postawiła sobie za cel, zwiedzanie świata jak najtańszym kosztem, dlatego stworzyli studencki projekt podróżniczy  i w 2010 roku kupili za dwa tysiące złotych starego busa. Pomalowali go w różnokolorowe barwy i postanowili spełnić swoje wielkie marzenie o dalekich podróżach. Tym razem padło na Australię. Cztery miesiące i 25 tysięcy kilometrów  pokonał stary busik.

Australia to zupełnie inny kontynent, inne przepisy i dwukrotnie dłuższa droga do przejechania. W Internecie aż roi się od przygnębiających historii turystów, którym np. na pustyni zepsuł się samochód i zabił ich upał, gdy pieszo wyruszyli szukać pomocy. Kogoś zjadł krokodyl, inny utonął w nocy, bo nie wiadomo skąd przyszła powódź. Ale nasi studenci nie poddali się: musieli załatwić wizy, przekonać kilka firm, aby chciały zareklamować się podczas wyprawy, przygotować auto na nietypowe warunki, zorganizować transport busa i pozwolenie na poruszanie się po kraju i upolować loty w rozsądnie niskiej cenie. Australia to najbardziej zabójczy kontynent. Ekipa spotkała się z krokodylem słonowodnym, jadowitym wężem, były jeszcze jadowite pająki, wielkości męskiej dłoni, śmiertelnie parzące meduzy, dzikie psy dingo i kangury samobójcy. Ale były też pozytywne strony tej wyprawy: zobaczyli miasteczko poszukiwaczy złota, kopalnię Super Pit, która ma 3,5 kilometra długości i ponad półtora szerokości i pół głębokości. Robotnicy wyglądają tam jak mrówki. Ponadto zobaczyli jeszcze jaskinię krokodyla, podziemny motel, podziemny kościół i co najciekawsze, gdy wyjechali drogą na Great Ocean Road, wzdłuż oceanu zobaczyli 12 Apostołów, czyli skały wystające z Oceanu przy samych klifach, wyrzeźbione przez fale – widok zapierający dech w piersiach.

Oprócz Australii ekipa zwiedziła także Nową Zelandię, gdzie zobaczyli wieloryba.

Jeśli choć trochę jesteś zainteresowany, to zajrzyj do tej książki, zobacz unikatowe zdjęcia i przygotuj się na niezwykłą wyprawę wraz z ekipą supertrampu, fajną, szaloną i ciekawą podróż.

Tylko jedna prośba: zapnij dobrze pasy w fotelu, bo czeka cię niezapomniana wyprawa!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.