Poradniki, ZdrowieUncategorized

Karolina Cwalina – Stępniak, Paulina Klepacz – „#Girlstalk” – Wyd. Sensus

Karolina Cwalina – Stępniak, Paulina Klepacz – „#Girlstalk” – Wyd. Sensus

#girlstalk

Każdego dnia uczymy się że ile ludzi, tyle zdań, opinii, doświadczeń, prawd i kłamstw.

Dwie autorki książki: Karolina Cwalina-Stępniak i Paulina Klepacz podejmują rozmowy z wybitnymi ludźmi, na tematy życiowe, jakże dla nas aktualne.

Dwie kobiety, dwa przeciwieństwa.

Karolina-tradycjonalistka, osoba wierząca i praktykująca i Paulina-feministka, gadająca ciągle o seksie.

Postanowiły więc stworzyć książkę z dziewczyńskimi rozmowami: o życiu, sukcesach i porażkach zarówno osobistych jak i zawodowych.

Zastanawiają się dlaczego ten nasz świat wygląda tak, a nie inaczej i co można w nim zmienić.

Wiele i wielu z nas bo i się dziś psychologów, seksuologów, coachów, ponieważ żyjemy wciąż stereotypami. Książka zawiera opinie wielu ekspertów, osób doświadczonych życiowo, z których porad możemy skorzystać.

W codziennym życiu często zapominamy o sobie, dlatego w pierwszej części książki-samoakceptacja, zdrowie, ciałopozytywność. Dziewczyny rozmawiają o tym, co cielesne, a co duchowe, o zdrowiu i o chorobie i jak znaleźć równowagę między nimi.

Druga część to relacje, macierzyństwo, seks. To szczere rozmowy na temat macierzyństwa, związków na odległość, ślubach i rozwodach oraz o pokoleniowych różnicach.

Trzecia część to biznes, sukces i motywacja. Tutaj dowiecie się czym jest sukces i co się za nim kryje, o relacjach zawodowych i zadowoleniu bądź niezadowoleniu z niej.

I ostatnia część, czyli czwarta – to kobieta, siła i tolerancja. Tolerancja, równouprawnienie, przemoc seksualna to tematy przewodnie w tej części książki.

Czy te tematy są Ci bliskie?

Czy szczerze Cię interesują?

Jeśli tak, to bardzo zachęcam, zajrzyj, poczytaj, zainteresuj się tą książką. Sprawdź, co kobiety myślą na te tematy. Myślę, że książka ta skłoni Cię do przemyśleń i refleksji, także otwarcia się na inne poglądy, a także do wyrobienia sobie własnych.

Wprawdzie internet zasypuje nas setkami poglądów i porad, lecz gdy bierzesz książkę do ręki, czujesz jej zapach i szeleszczący, miły papier, to aż chce się przeczytać i usłyszeć własne myśli i podjąć refleksje na ważne dla nas tematy. Książka jest bardzo pięknie wydana, że aż chce się ją mieć, dotykać, wąchać i te złote litery: #girlstalk wprost proszą się, aby do niej zajrzeć.

Dlatego zachęcam Was moi drodzy, czytajcie, rozmawiajcie i cieszcie się wspólnie sobą.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.