Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Karolina Niedzielska – „Tajny plik Beaty K.” – Wyd. Novae Res

Karolina Niedzielska – „Tajny plik Beaty K.” – Wyd. Novae Res

tajny plik beaty k.

Miłość, ach ta miłość, słodka, uzależniająca i dająca poczucie domu, oraz bezpieczeństwa. Jednak, czy na pewno? Kiedy jesteśmy na ulicy, patrzymy na obiekt westchnień i co robimy?

Siedzimy na baczność czekając na chwilę rozmowy, czy raczej nieśmiało wodzimy wzrokiem i tylko obserwujemy. Wyobraźnia jest dobrą rzeczą, lecz wybujała, czy daleko idąca nią już nie jest. Beata jest kobietą około trzydziestoletnią, niczego jej nie brakuje jest czarująca, dowcipna – niczego sobie. Pomimo, że ma pracę, mieszka z rodzicami, jest nieszczęśliwa. Kobieta nie znalazła jeszcze swojej drugiej połówki, a to nauka, a to kariera, po prostu nie było czasu. Pewnego razu Beata bierze sprawy w swoje ręce i postanawia sama znaleźć tego jedynego.

Igra z losem, czy jest to na pewno  taki świetny pomysł?

Pierwsze kroki, konto na portalu randkowym, w końcu pierwsze mile aż dochodzi do spotkania face to face. Co wtedy się okazuje? Jeden kandydat jest za spokojny, drugi nie odpowiada wyglądem, trzeci za nudny i tak w kółko. Zmęczona rezygnuje i nagle co się okazuje? Na przystanku, pewnego poranka Beata spotyka swój wymarzony ideał. Wtedy zaczyna się szaleństwo, obsesja i spisywanie wszystkiego o nim w pliku na komputerze.

Pomimo tego, że książka nie jest gruba to fabuła bardzo się ciągnie. Tekst linijka po linijce, mało dialogów, a opisy nudne i nużące, ale… Omijając wszystko to wymienione powyżej jest także dużo plusów. Ciekawe historie, śmieszne sytuacje i ukazanie przez autorkę różnicy pomiędzy wymarzonym ideałem, a rzeczywistością, jak i zauroczeniem, a miłością. Pouczająca lektura, daje nam wszystkim wskazówki i przestrzega przed wymyśleniem byle czego nie wierząc suchym faktom.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.