Kryminał, DramatRecenzje książek

Kasia Bulicz – Kasprzak – „Sprzeczne sygnały” – Wyd. Edipresse

Kasia Bulicz – Kasprzak – „Sprzeczne sygnały” – Wyd. Edipresse

sprzeczne sygnały

Siostry-bliźniaczki.

Ludmiła Janicka i Iza Janicka – z wyglądu podobne jak dwie krople wody, ale tak to już bywa z bliźniętami jednojajowymi. Ludmiła i Izabela-obie śliczne, rezolutne dziewuszki, ale każda radziła sobie na swój sposób.

Iza-zamknęła się w wieży z książek, wyjechała na studia i robiła karierę w Warszawie. Ludmiła-diabelnie zdolna i inteligentna, też chciała zdobyć wyższe wykształcenie, jednak rzuciła medycynę po pierwszym roku. Próbowała antropologii, kulturoznawstwa, nawet filozofii. W końcu przerwała studia i zadowoliła się prowadzeniem imprezowego życia. Kiedy okazało się, że jest w ciąży, podkuliła ogon pod siebie i wróciła do domu. Dziewczyny miały jeszcze starszego brata Krzysztofa, który kandydował na burmistrza. I oto jedna z dziewczyn w biurze swojego starszego brata znalazła zwłoki mężczyzny.

Był to Andrzej Musiał-urodzony społecznik, pracował w domu kultury.

Kto zatem go zabił?

A może był to wypadek?

Zdradzę Wam tylko jeszcze, że Ludmiła była w konflikcie z Musiałem. Ktoś, kto go zabił wyświadczył jej wielką przysługę.

Więcej nic Wam nie zdradzę, musicie sami sobie doczytać. Powiem jedynie, że książka jest fantastyczna i trzyma w napięciu do ostatniej strony powieści.

Pod koniec powieści wyjaśnią się wszystkie tajemnice i zagadki. Jedna z sióstr bliźniaczek wiedziała o tajemniczej więzi, jaka istnieje pomiędzy siostrami, ale nie przywiązywała do tego większej uwagi. Miały przecież innych znajomych, czytały różne książki i chodziły własnymi drogami. Więc kiedy Iza wyjechała, Ludmiła poczuła się tak, jakby siedziała w głowie swojej siostry.

Jakby siostrze groziło jakieś niebezpieczeństwo?

Wszak bliźnięta potrafią to wyczuć.

Jakie więc kryją się za tym sekrety?

I co czeka dziewczyny?

Historia trochę jak z kryminału, ale bardzo intrygująca książka. Polecam ją Wam do przeczytania w wolnej chwili, bo jak sam tytuł brzmi sprzeczne sygnały, które dziewczyny sobie podświadomie przekazują prowadzą do rodzinnej tajemnicy, która będzie szokiem dla całej rodziny.

Życzę miłego czytania i wielu przeżyć.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.