Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Katarzyna Dowbor – „Apetyt na życie”

apetyt na życie

Katarzyna Dowbor-dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Obecnie znana z popularnego programu w Polsacie ”Nasz nowy dom”, proponuje nam swoją najnowszą książkę pt. ”Apetyt na życie”-poradnik dojrzałej kobiety.

Czytając tę książkę byłam nią nie tylko zachwycona lecz także oczarowana. Książka podejmuje jakże aktualne tematy, dotyczące każdej kobiety, a więc: dom, kuchnia, ogród, rodzina, praca i pasja, oraz zdrowie, uroda i styl.

Wielu dojrzałym kobietom nie jest łatwo-dzieci wyfrunęły z gniazda, czasami odszedł  mąż, coraz częściej coś nas boli, a w lustrze nie zawsze widzimy tę uśmiechniętą dziewczynę sprzed lat.

To trudny moment, dlatego nie staraj się być dzielna na siłę, pozwalaj sobie na chwile radości i na łzy, lecz życie jest zbyt piękne, aby ciągle płakać, a ta książka  z pewnością pomoże Ci to dostrzec.

Autorka napisała tę książkę, aby podzielić się z dojrzałymi kobietami i aby dodać im sił. Każda kobieta musi mieć poczucie, że jej życie ma sens, aby nie bać się  być sobą i aby iść pod prąd wbrew różnym przeciwnościom.

”Nawet jeśli w twoim dzieciństwie były trudne chwile, przestań się nimi dręczyć, zrób porządek we wspomnieniach, zachowaj i pielęgnuj tylko te, które dają ci siłę”.

Poznaj rady i patenty Kasi-jej też było w życiu trudno, więc posłuchaj, poczytaj, pomyśl, zastanów się.

Nawet bardzo trudne doświadczenia nie muszą odebrać nam radości życia np. przypomnij sobie ulubioną potrawę z dzieciństwa, zapisz przepis i rób zawsze wtedy, gdy potrzebujesz poczuć się dobrze.

Kasia podsuwa także przepisy na proste dania np. makaron z cukinią, czy pyszne krewetki. Wprowadź do swojej tradycji rodzinne gotowanie np. na święta, z dziećmi czy wnukami. Jeśli masz ogród to idź na spacer, oglądaj, dotykaj, wąchaj rośliny.

To uspokaja i daje siłę.

Książka jest przepięknie wydana.

Szyta i w twardej oprawie cała pachnie kwiatami i jest bezcenną perełką, do której można zawsze wracać i oglądać. Są tu także rodzinne zdjęcia z prywatnego albumu Kasi, które uświetniają historie rodzinne opowiadane przez autorkę.

”Na przeszłość patrz z wdzięcznością

 Na teraźniejszość z uśmiechem

 A na przyszłość z nadzieją”.

Brawo Pani Kasiu-Cudowna książka.

Chcemy więcej czytać pani książek!!!

Zapraszam wszystkich do lektury i życzę wielu miłych wrażeń.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.