Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Katarzyna Droga – „Hanka”

hanka

Hanka Ordonówna – legenda sceny polskiej.

Była córką Władysława Pietruszyńskiego, z zawodu kolejarza i Heleny z Bieńkowskich.

„Miłość ci wszystko wybaczy” – dało jej największą sławę. Była to piosenka z filmu ”Szpieg w masce”. Autorka książki Katarzyna Droga napisała pierwszą powieść o Ordonównie pt. ”Hanka”.

Hanka wychodząc pierwszy raz na scenę rozpłakała się nie mogąc wydobyć z siebie głosu.

Pierwszy też raz zakochała się w Januszu. Kochała go mocno pierwszą i szczerą miłością, która słucha serca, nie analizuje i łatwo wybacza lecz gdy ją zostawił-zawiodła się. Nigdy potem już nie była taka ufna. Wierzyła w talizmany, była przesądna jak wszyscy aktorzy.

Hanka kochała mocno i szczerze, ale już tylko przez chwilę, ale też do tego stopnia, że próbowała się zabić….

Ona Anna Pietruszyńska czy Hanka Ordonówna zawsze najpierw działała, potem myślała, więc to wszystko potoczyło się bardzo szybko…

Umiała jednak być kokietką, uroczą dziewczyną o srebrnym uśmiechu, a za chwilę zaś milczącą smutną i niedostępną. Ale wszystkie kobiety jej zazdrościły, a mężczyźni uwielbiali, kochając się w niej do szaleństwa.

Popełnił dla niej nawet mezalians hrabia Michał Tyszkiewicz, żeniąc się z Hanką lecz to wcale jej nie przeszkadzało i nie porzuciła sceny i śpiewania.

Ukochała bowiem publiczność, śpiew i taniec.

Gdy wybuchła druga wojna światowa Hanka została uwięziona na pawiaku, gdzie zachorowała na gruźlicę. Umierając miała przy sobie ukochanego Michała, a sceny z jej życia przebiegały jej przed oczami: pióra, kapelusze, dźwięki melodii, szczęście, kurtyna w górę, schody, brawa i łzy….

Jest to jedyna i taka bardzo porywająca opowieść o córce kolejarza, która została polską Gretą Garbo i która była rozpoznawana na całym świecie. Dajcie się porwać w szalone i trudne lata dwudzieste i przeżyjcie tę szczerą i niesamowitą opowieść o Hance Ordonównie.

Gorąco polecam.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.