Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Katarzyna i Paulina Błędowskie – „O matko i córko” – Wyd. SQN

Katarzyna i Paulina Błędowskie – „O matko i córko” – Wyd. SQN

O matko i córko

Zostać mamą-to wielki zaszczyt, ale i wyzwanie. A być mamą-przyjaciółką dla swojej córki, to coś zupełnie niezwykłego.

Katarzyna Błędowska-mama i Paulina Błędowska-córka stworzyły niesamowity duet, z którym nie można się nudzić. Wspólnie założyły własny kanał na YouTube. Tematyka tego kanału dotyczy relacji matka-córka i ich życia, a także tematyka mody, makijażu, które są bardzo bliskie każdej dziewczynie i kobiecie.

”Nie stoimy w miejscu. Dorastamy. Gdybyśmy poprzestały, to przestałybyśmy być autentyczne. Straciłybyśmy nasz największy atut. Na to nigdy się nie zgodzimy”.

Dziewczyny wystąpiły już w „Pytaniu na śniadanie” oraz ”Dzień dobry TVN” i okazuje się, że mamy ich oglądają razem ze swoimi córkami, bo to zacieśnia ich wspólne więzy. Lecz mamy wypowiadają się dużo rzadziej niż córki.

Kasia pisze, że Paulina miała od zawsze w niej przyjaciółkę lecz wiedziała też, że przede wszystkim jest jej córką. Sztuką jest więc, aby prowadzić tego typu relacje, a jednocześnie gdzieś po drodze nie zagubić się jako matka.

W swojej wspólnej książce pt. ”O matko i córko” opisują swoją historię, która wcale nie była taka „różowa”. Przechodziły w życiu trudne chwile, a wiele w życiu się nie układało, tak jakby tego chciały. Od pierwszych lat życia Pauliny-Kasia budowała solidny fundament wychowawczy, który spowodował, że zawsze była blisko córki, wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebowała.

Ktoś może przecież powiedzieć ”że to przecież nic wielkiego”.

Jednak wiele córek może sobie pomarzyć o tak dobrych relacjach ze swoimi mamami jak Kasia i Paulina. Dlatego właśnie obie ”kobietki” napisały tę książkę…aby pomagać innym ludziom, wpływać na nich i zmieniać ich. Rodzina bowiem i bliskość to fundamenty, na których można zbudować drapacze chmur.

„Córko jeśli czytasz tę książkę-podsuń ją swojej mamie”.

„Córko pamiętaj, że też będziesz matką!”

„Matko pamiętaj, że też byłaś córką!”

Wspaniała książka-musicie przeczytać i matki i córki. Zachęcam bardzo serdecznie.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.