Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Katie Alender – „Bardziej martwa być nie może” – Wyd. Feeria Young

Katie Alender – „Bardziej martwa być nie może” – Wyd. Feeria Young

bardziej martwa być nie może

„Złe dziewczyny nie umierają”

 Śmierć zawsze dotknie każdego, nieważne czy stary czy młody, zabiera wszystkich, nie patrzy na wiek, przeszłość, czy rodzinę. Nieraz może nie okazujemy tego tak bardzo, lecz w głębi mocno cierpimy po starcie nawet koleżanki ze szkoły.

Alexis widzi duchy, jest tak zwanym potocznie medium, który jest łącznikiem pomiędzy ziemią, a światem nierzeczywistym. Widzi tak samo duchy dobre, czyli białe i duchy złe, pragnące zemsty.

Pewnego razu zdarza się niemiły incydent, dziewczyna widzi jak na jej rękach leży osoba zabierana przez śmierć. Minęło już sporo czasu, szkoła zapomniała o zmarłej, rodzice uspokoili się, lecz ludzie dalej pamiętają, a na dodatek obwiniają Alexis, że zabiła. Sama nastolatka cierpi niesamowicie, ponieważ nie dość, że sama też się obwinia, to jeszcze na co dzień prześladuje ją duch zmarłej dziewczyny, który też ją obwinia i chce się zemścić. Robi wszystko, aby uprzykrzyć życie Lexi. W końcu dochodzi, do tego, że chłopak z nią zrywa, a wszyscy w szkole odwracają się od niej. Sytuację ratuje przystojny chłopak imieniem  Jared.  Okazuje się miłym i ciepłym przyjacielem, który niestety czuje coś więcej niż przyjaźń do nastolatki. To właśnie od ich pocałunku zaczynają się kłopoty. Jakiś duch poluje na życie Lexi, chce ją po prostu zabić. W mieście zgłoszenia zaginięć młodych dziewczyn troją się i dwoją, nikt nie wie co się dzieje, jedynie na miejscach zbrodni ktoś zostawia herbaciane róże.

Wszystkie podejrzenia Lexi spadają na zmarłą dziewczynę pragnącą zemsty, lecz czy to naprawdę ona?

Żałuję tylko jednej rzeczy. To, że zaczęłam wszystko od trzeciego tomu to u mnie standard, jednak wiem że wcześniejsze książki z tej serii były równie świetne, a wiem, że już ich w najbliższym czasie nie przeczytam. Duchy, zabójstwa i inne klimaty fantasy to mój świat.  Książka bardzo mi się podobała i dzięki autorce, która postanowiła w tym tomie powtórzyć kilka faktów z wcześniejszych książek, bo wiedziałam o co chodzi. Czytało się przyjemnie, a dopełniała to wszystko ładna oprawa i wydanie książki.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.