Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Kerstin Gier – „Silver. Druga księga snów” – Wyd. Media Rodzina

Kerstin Gier – „Silver. Druga księga snów” – Wyd. Media Rodzina

silver druga księga snów

Zaśnij, kiedy jesteś na jawie.

Drugi tom szaleńczej pogoni za sanami i pełen niebezpiecznych przygód grupki nastolatków.

Na pewno jesteście świadomi tego, że za świat stworzony we śnie, w którym się spotykamy z kimś innym, jest odpowiedzialna nasza świadomość. To ona czasami płata nam figle, starszy do granic możliwości i sprawia, że sny stają się koszmarem. Lecz są też lepsze strony „śnienia”. Kiedy pamiętamy dany sen, zawsze jest on pozytywny. Jednorożce, różowa kraina bądź wielkie, przyjazne zwierzaki.

Tak naprawdę to my i tylko my jesteśmy w stanie wykreować nasz sen.

Liv Silver powraca, tym razem wspólnie z nią jest jej chłopak Henry, siostra Mia i jamnik – księżniczka Battercup. Po wtrąceniu do wariatkowa Anabell i uciszenia na zawsze sprawy z demonem i zagładą świata, nastolatkowie przechodzą wielkimi korytarzami snów i bawią się w najlepsze.  Pewnego razu Liv zauważa, że drzwi niektórych osób zmieniają się z czasem. Przyczyną tego jest dojrzewanie umysłowe. W korytarzach pomiędzy snami ktoś, lub coś się zadomowił. Złowrogie pomruki, opętańczy chichot i ciche kroki, przypominają nastoletniej Liv o chorej psychicznie Anabell i jej zemście. Ktoś chce ją przestraszyć i to nie na żarty. Powracając do rzeczywistości, dziewczyna zauważa, że jest coś nie tak pomiędzy nią i Henrym. Pomijając w ogóle to, że we snach jest i nagle go nie ma, jest jeszcze jeden problem. Wszyscy znajomi patrzą na nią tak jakby z litością i współczuciem, co oni wiedzą, czego Liv nie wie?  Nagle wszystko się sypie, a dziewczyna pomimo sprytu Sherlocka Holmesa nie ma złotego środka.

Czy chora Anabell po tak długiej przerwie znowu wraca na scenę i chce wziąć odwet na bezbronnej Liv, co niesie ze sobą przypadkowe ofiary?

Drugi tom, jakżeby inaczej, zachwycił mnie. Książka jest pełna ciekawostek, zagadek i w końcu buzujących emocji pomiędzy bohaterami fabuły. Wszystko staje na ostrzu noża, rodzina Liv jest w niebezpieczeństwie, a swobodne chodzenie po wyśnionych drzwiach już nie jest tak bezpieczne jak kiedyś.

Jak myślicie, czy spodoba Wam się drugi tom? Bo mnie bardzo przypadł do gustu

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.