Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Kevin Hearne – „Raz wiedźmie śmierć” – Wyd. Rebis

Kevin Hearne – „Raz wiedźmie śmierć” – Wyd. Rebis

raz wiedźmie śmerc

Drugi tom z serii Kroniki Żelaznego Druida, okazał się ciekawszy i bardziej zabawniejszy od pierwszego. Co prawda książka nieco bardziej dłuższa, jednak po przeczytaniu wcale się taka nie wydaje. Język jest bardzo prosty, zrozumiały dla współczesnej młodzieży i dociera wprost do czytelnika.

Historia druida, który ma ponad 2100 lat ciągle zaskakuje i z tomu na tom staje się ciekawsza. Oczywiście drugą ważną rolę musi grać jego wielki pies – Oberon z którym może porozumiewać się za pomocą myśli. Zazwyczaj ich dialogi są z humorem, a nawet czasami złośliwe. Wracając do druida, po pokonaniu boga, który wywabił demony z piekła i narzucił im wolę zabicia Atticusa, ten dostaje coraz nowsze zlecenia na zabójstwa. Kiedy świat bogów dowiedział się o walce  i o przegranej jednego z braci, zapragnęli mieć usługi walecznego mężczyzny dla siebie i swoich korzyści. Jednak po wyczerpującym starciu druid musi zregenerować siły, a to szybko nie da się zrobić. Podczas małych wakacji do jego domu przychodzi znany od dawna prawnik – wampir. Propozycja, która wychodzi od niego mrozi krew w żyłach. Pomijając fakt, że tyle razy Atticus mu pomagał, to on i tak wychodzi z inicjatywą, że mu się to po prostu należy. I tak od słowa do słowa okazuje się, że tą ważną sprawą nie cierpiącą zwłoki, jest zabójstwo Thora, syna Odyna, prawowitego następcy tronu nordyckiego królestwa. W tym momencie następują trzy rzeczy naraz. Oberon dostaje szału, skóra druida wokół amuletu zaczyna skwierczeć i parować, a wampir wybiega złapać napastnika, którego zresztą i tak nie ma w pobliżu.

Według mnie autor postarał się, jest tutaj bardzo dużo religii, wierzeń i bóstw połączonych w jednej książce, co uważam za interesujące.  Z jednej strony nordyckie bóstwa, z drugiej religia chrześcijańska, a natomiast z trzeciej wszystkie bóstwa, które kojarzymy z historii. Zlepienie  tego wszystkiego w jedność i spójność jest wspaniałe. Jeszcze do tego dodajmy fabułę pisaną z humorem i akcją. Najlepsze dwie rzeczy, które powinny być w każdej książce – to dreszcz emocji i humorystyczne podejście do wszystkiego. Tutaj to wszystko jest zawarte.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.