Kryminał, Dramat

Kłamstwa splamione prawdą – Terri Blackstock – Wyd. Dreams

Kłamstwa splamione prawdą – Terri Blackstock

Kłamstwa splamione prawdą

Kłamstwa splamione prawdą to historia rodzeństwa, która ukazuje rodzinę jako najwyższą z wartości w życiu człowieka. Wydawać by się mogło, że tragedia nie może dotknąć szczęśliwych i kochających się ludzi. Jednak życie pisze przeróżne scenariusze, a raczej jak sama autorka określa prawdziwym pisarzem jest Bóg. To On każdemu z osobna przypisuje cel życia i patrzy w spokoju jak Jego dziecko zapełnia karty książki.

Cathy to kobieta, która w przeszłości bardzo dużo straciła. Na skutek pewnego niefortunnego zbiegu okoliczności jej narzeczony umiera. Joe zostaje postrzelony jako funkcjonariusz pełniący czynną służbę. Dla kobiety, która na tamten czas jeszcze prowadziła praktykę adwokacką to zdarzenie okazuje się kroplą przelewającą czarę goryczy. Cierpienie jakie Cathy doznaje wydaje się nie do zniesienia. Trauma jaką zafundował jej los w przeszłości kolejny raz dochodzi do głosu. Obie tragedie, odejście ojca oraz śmierć narzeczonego nagle nakładają się na siebie w jednym czasie.

Na domiar złego kobieta nagle dostaje telefon od policji, która informuje ją o przestępstwie jakie miało miejsce w domu jej brata. W miejscu, gdzie jej mały bratanek dorastał, gdzie niegdyś jej brat mieszkał i był szczęśliwy ze swoją żoną. Nagle ten piękny obrazek, który Cathy wykreowała sobie na temat rodziny Jaya rozpada się w nicość. Przybywając na miejsce szybko dowiaduje się, że bratowa została zamordowana, a pierwszym podejrzanym jest niestety jej młodszy braciszek.

Miejsce zbrodni wygląda okropnie, niegdyś piękny dom, teraz jawi się jako nieczyste miejsce, grobowiec dla matki małego dziecka. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że zeznania Jaya wcale nie wypadają wiarygodnie. Mężczyzna z całym przekonaniem twierdzi, iż w momencie w którym postawił nogę na trawniku posesji frontowe drzwi nagle się otworzyły i wyszedł z nich klaun. Peruka, biały makijaż i ubranie w czerwone kropki to atrybuty prawie każdego klauna. Policja nie wierzy zeznaniom mężczyzny, a przypieczętowuje to niestety fakt odcisków palców Jaya na broni, z której zginęła kobieta.

Sprawa wygląda krytycznie, dlatego też Cathy podejmuje się śledztwa na własną rękę wraz z zaprzyjaźnionym detektywem. Jednak nie sprzyja im czas, ponieważ Jay zostaje zatrzymany w areszcie, a mały Jackson trafia pod opiekę niedołężnej babci, która niestety choruje na raka i wątpliwe jest czy poradzi sobie z opieką nad pięciolatkiem.

Kłamstwa splamione prawdą to niezwykle wstrząsająca historia, która na pierwszym planie przedstawia rodzinę jako nadrzędną wartość w życiu. Pomimo, iż jest to kryminał i wyznaczniki tego gatunku literackiego są bardzo widoczne w fabule, autorka pomiędzy wierszami zawarła bardzo mądrą naukę. Ta książka to nie tylko opowieść, gdzie są dobrzy i źli bohaterzy. Na końcu czytelnik otrzymuje pewnego rodzaju list, w którym zostaje przedstawiona wartość wiary w Boga jaką powinien posiadać człowiek. Ostatnie strony książki to bardzo przejmujący przekaz, który myślę, że trafi dogłębnie do każdego. Każde kłamstwo zawsze nosi znamiona prawdy.

https://dobrerecenzje.pl/klamstwa-splamione-prawda-terri-blackstock-wyd-dreams/

Stron wydawnictwa: https://dreamswydawnictwo.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.