Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Kobieta z planem na życie. O pięknie, przygodach i sukcesach – Maye Musk – Wyd. Sensus

Kobieta z planem na życie. O pięknie, przygodach i sukcesach – Maye Musk

Kobieta z planem na życie

Maye Musk od pięćdziesięciu lat jest modelką, występuje na okładkach magazynów „Time” oraz „Vogue’a”. Pomimo swojego wieku nadal jest kobietą bardzo aktywną zawodowo. W wolnych chwilach pełni rolę dietetyczki z Kanady. W wieku 70 lat napisała książkę Kobieta z planem na życie, która jest swego rodzaju autobiografią o jej przygodach, wyzwaniach zawodowych i przede wszystkim życiu osobistym. Autorka postanowiła pokazać swoje życie z dystansu, popatrzeć na swoje osiągnięcia zawodowe oraz te na polu prywatnym. Maye Musk postanowiła ukazać siebie jako kobietę, która miała plan na życie i co najlepsze – spełniła go.

„Jako kobieta możesz planować różne rzeczy, ale gdy zostaniesz zmieciona z toru, musisz stworzyć nowy plan (chociaż to samo przytrafia się również mężczyznom)”. Wielokrotnie zaczynała swoje życie od nowa, a jako dorosła osoba mieszkała w dziewięciu miastach i trzech krajach. Często ryzykowała, choć było jej bardzo ciężko, lecz nie ustawała w wysiłkach aż wreszcie odnosiła sukces w życiu prywatnym i zawodowym. W momentach, gdy było jej bardzo ciężko lubiła czytać romanse i poradniki. Te książki dawały jej nadzieję. Ta fantastyczna kobieta przeżyła 70 lat, zrobiła karierę w dwóch zawodach i sama wychowała trójkę dzieci. Ostatnio ma duże wzięcie jako modelka i propagatorka zdrowego odżywiania się.

Autorka dzieli się dobrymi radami i doświadczeniem również jeśli chodzi o mężczyzn. „Bądź miła dla ludzi, słuchaj ich uważnie i staraj się być pozytywnie nastawiona do życia. Nie opowiadaj innym jak jest ci źle. (…) Pielęgnuj też poczucie humoru i nie bierz do siebie tego, co mówią inni. Jeśli potrafisz żartować, śmiać się z siebie i mówić lekkim tonem, ludzie będą cię odbierać jako fajną osobę”. W książce Kobieta z planem na życie opisuje różne historie, aby pokazać czytelnikom, że warto przyjmować pomoc od życzliwych i nieznajomych ludzi. „Doceniaj miłe rzeczy, które dzieją się w twoim życiu. Kiedy jest ci ciężko, szukaj wsparcia u rodziny, przyjaciół, a nawet obcych. I sama również bądź miła dla nieznajomych”.

Maye Musk jako dietetyk ma dużą wiedzę na temat żywności „Ostatnio dużo się mówi o super żywności. Jednocześnie wszyscy zaczęli bać się chleba. Unikają też mleka. Martwią się, że jedzą za mało białka. Kupują białko w proszku, nie mam pojęcia dlaczego to robią. Prowadząc poradnię dietetyczną przez 45 lat, nigdy nie spotkałam nikogo, kto miałby niedobór białka. Ale ludzie nie chcą słuchać głosu zdrowego rozsądku. Pragną magicznej pigułki”.

Pod koniec pisze o przesłaniu do czytelniczek „Jeśli miałabyś się ode mnie czegoś nauczyć, niech to będzie to: nie bój się starości i przyjaźnij się z ludźmi, którzy również się jej nie boją. Słuchaj innych i bądź dla nich dobra, bez względu na to ile mają lat”. Cudowną kobietą jest autorka tej książki, jej postawa życiowa nadal inspiruje młode umysły, które pragną po prostu żyć szczęśliwie – zupełnie jak Maye Musk.

https://dobrerecenzje.pl/kobieta-z-planem-na-zycie-o-pieknie-przygodach-i-sukcesach-maye-musk-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.