Kobiety, które czują za bardzo – Katarzyna Kucewicz

Kobieta jest bardzo skomplikowanym mechanizmem, który jednocześnie składa się z różnych drobnych, ale jakże istotnych części. Aby zrozumieć zachowanie i przede wszystkim myślenie kobiety potrzeba było na to wiele lat badań i trudzenia się nad fizjonomią płci pięknej. http://kobiety-ktore-czuja-za-bardzo—katarzyna-kucewicz—wyd-rebis
Kobiety, które czują za bardzo jest tak naprawdę historią każdej kobiety. Na kartach tej książki zostało opowiedziane jak dokładnie działa kobieta, która odczuwa wszystko znacznie wyraziściej i intensywniej niż prawie większość społeczeństwa. Odbierając świat każdą pojedynczą cząstką swojego ciała znacznie bardziej, osoby które można określić jako wysoko wrażliwe są tutaj przedstawione jako 20% społeczeństwa, które cechuje się niską wrażliwością. Wyobraźcie sobie, jak kobieta będąca w mniejszości wysoko wrażliwców, otoczona przez osoby, które tak naprawdę nie rozumieją, że czymś robią danej osobie przykrość, może się czuć. Oczywiście OWW, czyli wysoka wrażliwość tak właśnie określona przez autorkę w książce, może także być przypadłością mężczyzn. Nie da się wykluczyć, że odziedziczenie tej predyspozycji jest po prostu jak loteria, jeżeli ktoś w rodzinie miał OWW, a nawet o tym nie wiedział, bardzo prawdopodobne, iż Ty też masz to po swoich przodkach.
Dobrze, to w takim razie zapytacie, jak taka wysoko wrażliwa osoba może funkcjonować w dzisiejszym świecie, który pędzi na łeb na szyję w poszukiwaniu jak największych pieniędzy? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta, taka osoba po pierwsze musi sama zdiagnozować u siebie, jak odczuwa otaczający ją wokoło świat. Uświadomienie sobie takiej rzeczy jest bardzo istotne w dalszych krokach, które taka osoba postanowi wykonać aby lepiej zrozumieć własne ja, swoją duchowość, która dotychczas czekała w uśpieniu.
Autorka książki: Kobiety, które czują za bardzo niezwykle ciekawie przedstawia nie tylko światopogląd osoby, która bardziej odczuwa świat, ale i także po drodze obala mity, które powszechnie są przyszywane do OWW jako łatka ludzi przewrażliwionych na własnym punkcie. Jako kobieta wysoko wrażliwa Katarzyna Kucewicz stara się przede wszystkim przekonać czytelnika, iż szkopuł tkwi w tym, aby żyć w symbiozie ze swoją naturą. W każdym innym wypadku, ciągłe zaprzeczanie samemu sobie prędzej czy później wyczerpie nasze akumulatory do cna, a my zostaniemy praktycznie sami na lodzie. Także bardzo interesująco jest opisany związek pomiędzy osobą wysoko wrażliwą, a nisko wrażliwą, czy w ogóle taka hybryda ma prawo przetrwać, albo jak osoba wysoko wrażliwa powinna radzić sobie z traumą, którą przeżyła w swoim życiu.
Może powtórzę się jeszcze raz, ale książka: Kobiety, które czują za bardzo okazała się dla mnie szalenie interesującą lekturą, a także istotną skarbnicą wiedzy. Szczególnie także zwróciłam uwagę na język autorki, jakim posługuje się podczas pisania. Liczne zwroty do czytelnika, a także ciepły styl narracji sprawia wrażenie, iż czytelnik znajduje się w swoistej bańce bezpieczeństwa, niezwykle przyjemnej strefie komfortu, w której jest ciepło i przytulnie. Myślę, że lektura takiej książki, gdzie autorka bardzo umiejętnie posługuje się swoją imponującą wiedzą w sferze psychologii ubierając to wszystko jednocześnie w łatwe w odbiorze słowa, powinna stać się obowiązkową dla osób, które gdzieś w głębi siebie czują jednak swoją odmienność od innych. Odmienność, którą można przekuć w prawdziwe złoto.
Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/