Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Kolory Mistrzów – „Kolory secesji” – Wyd. Olesiejuk

Kolory Mistrzów – „Kolory secesji” – Wyd. Olesiejuk

kolory secesji

Secesja to bardzo znany styl malarzy europejskich, często zaliczany do modernizmu. Początki XX wieku, początki malarzy secesji. Sztuka ta odznaczała się udoskonalaniem różnych widoków. Malowano przyrodę ze zwierzętami, lecz najczęściej dominowały kobiety w różnych strojach. Stylowa jedność barw i łączenie przeróżnych stylów techniki malowania zrodziły największych malarzy secesji we Francji, Niemczech i Włoszech. Obrazy można poznać po tym, że kreska malarza jest giętka i rozchodzi się na wszystkie strony na całej powierzchni obrazu. Oczywiście warto, też wspomnieć o budynkach secesji, które możemy spotkać na każdym kroku w Polsce, ale niestety, to już inny temat.

Co do książki to w środku obrazy zamieszczone na kartkach bardzo podobają się  potencjalnemu obserwatorowi.  Po lewej stronie obraz doświadczonego malarza, a na drugiej tylko kontury, aby użytkownik mógł w dowolnych kolorach pokolorować postać, bądź zwierzę. Przed każdym rysunkiem znajduje się cytat jednego z pisarzy i z wielką dumą muszę stwierdzić, że jest tam też  Bolesław Prus.

Według mnie warto pobawić się w artystę, jest to nie tylko przyjemne, ale i relaksujące. Oczywiście znając mnie, osobę, która nie trzyma się zasad,  robi wszystko „po swojemu” nie zdziwcie się jeśli zobaczycie mój obraz wystawiony na stronie.

Nie ukrywam, że bardzo lubię takie kolorowanki i szanuję ludzi uwielbiających sztukę wszelkiego rodzaju.

Dajcie wciągnąć się w nurt sztuki z innej epoki!

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.