Horror, Thriller, Sci-Fi

Kompleks Boga – Piotr Rozmus – Wyd. Sonia Draga

Kompleks Boga – Piotr Rozmus

kompleks boga

Kompleks Boga to niesamowicie wstrząsająca historia, którą po przeczytaniu zapamiętacie na zawsze. https://dobrerecenzje.pl/?p=7215

Na samym początku książki, czytelnikowi zostają przedstawione parę postaci i ich historie życia, które z czasem posuwania się fabuły na przód, okażą się kluczowe w sprawie.

Życie Ewy Jarosz-Zlewskiej, wykładowczyni na uniwersytecie, kochającej matki i żony z długim stażem w pewnym zwrotnym punkcie łączy się z życiem Krystiana Głowackiego, Natalii Olejniczak i Wojciecha Radomskiego.

Ewa to dorosła kobieta, która za sobą już dawno pozostawiła beztroskie życie studenckie. Wzięta pani psycholog aktualnie prowadzi wykłady na uniwersytecie aby później wrócić do domu i zastać tylko córkę. Z mężem natomiast sytuacja nie przedstawia się tak ciekawie. Małżonkowie nie dogadują się tak jak wcześniej, niekiedy zdarza się, że śpią w oddzielnych pokojach, aczkolwiek pomimo tego nadal są rodziną i starają się stwarzać pozory szczęśliwej grupki.

Pewnego razu Ewa podczas prowadzonego wykładu, który dotyczył psychoanalizy Freuda, napotyka spojrzenie doświadczonych przez los pary oczu. Spojrzenie mężczyzny sugeruje, że swoje lata na uczelni dawno już odpracował. Nieznajomy przedstawia się jakoby był wolnym słuchaczem na tle wykładu dla pierwszego roku studentów, co oczywiście wzbudza podejrzenia wykładowczyni. Jednak najgorsze w całej tej sytuacji jest to, że człowiek ten zna najskrzętniej skrywaną tajemnicę Ewy, którą kobieta nigdy nie wypuściłaby na światło dzienne. Ten jedyny błąd popełniony w życiu kładzie się ciemną plamą na wydarzenia, które dopiero mają nastąpić i to w niedalekiej przyszłości. Po skończonym wykładzie Ewa postanawia udać się na autobus, aby jak najszybciej wrócić do domu i ujrzeć ukochaną córeczkę. Jednak w momencie, kiedy jej buty dotykają chodnika na przystanku, kobieta traci przytomność. Nagle oczy kobiety otwierają się na oścież i pierwsze co widzi to ciemne pomieszczenie, wielki hak smętnie zwisający z sufitu i fakt, iż jej ciało znajduje się za żelaznymi kratami, przykryte starym, śmierdzącym stęchlizną kocem.

Kompleks Boga to książka ukazująca profil działania i myślenia ofiary i oprawcy. Portret psychologiczny głównych bohaterów został doskonale wykreowany i wtłoczony w fabułę. Historie życia oraz tak samo jak ich motywy działania nie zostały tylko pobieżnie przedstawione. Wszystko jest opisane dostatecznie wyczerpująco i aż nazbyt realistycznie, iż czytelnik ma poczucie, że to wszystko mogło kiedyś zdarzyć się naprawdę. Wystarczy podać przykład opisu miejsca, gdzie wszystkie okropne wydarzenia mają miejsce, gdzieś głęboko położony las, z dala od cywilizacji i domki letniskowe, które zamieszkują dzikie zwierzęta. Myślę, że ten krótki opis zdecydowanie działa już na wyobraźnię czytelnika, a co dopiero obraz zapomnianego przez Boga miejsca, które w dodatku jest tak dobrze opisane.

Kompleks Boga to także pewien symptom, przypadłość osoby chorej psychicznie, która oczywiście z czasem pojawi się w fabule książki i to co ona tam zrobi i kim będzie, okaże się wstrząsem dla czytelnika. Kompleks Boga jest dla mnie książką, która doskonale urzeczywistnia teraźniejszość i mentalność współczesnego społeczeństwa. Niektórzy próbując odkupić swoje dawne przewinienia stają się prawdziwymi katami, dokonując samosądów, bez współczucia dla drugiej osoby, natomiast kara, która najczęściej ich dotyka nie jest karą, jest po prostu rzeczywistością.

Strona wydawnictwa: https://soniadraga.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.