Przewodniki, Literatura Podróżnicza

Kraków. Ucieczki z miasta. Przewodnik weekendowy – Krzysztof Bzowski – Wyd. Bezdroża

Kraków. Ucieczki z miasta. Przewodnik weekendowy – Krzysztof Bzowski

Kraków

Wakacje to najlepszy czas na wycieczki. Myśląc o wędrówkach po terenach podmiejskich i okolicach Krakowa, od razu wpada nam do głowy: Kopiec Kościuszki, Ojcowski Park Narodowy czy polany i turnie Tatr. Autor przewodnika po Krakowie i okolicach – Pan Krzysztof Bzowski to historyk i pilot wycieczek. W swoim najnowszym przewodniku proponuje 60 wycieczek po Małopolsce i nie tylko.

Podczas przeglądania tej jakże barwnej książki, czytelnik dostaje parę wskazówek, co do wędrowania m.in.: wycieczki na kilka godzin, zaczynając od trasy spaceru na pętli tramwajowej Salwator, albo zwiedzanie Obronnego Klasztoru Norbertanek, Kopca Kościuszki, Las Wolski czy Przełęczy Przegorzalskiej. Podróż na jeden dzień, wystarczy opuścić Kraków, aby przeżyć wiele ciekawych przygód. Okolice także obfitują w atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.

W przewodniku – Kraków. Ucieczki z miasta autor proponuje 27 wędrówek na cały dzień. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie tę trasę przemierzyć pieszo, lub na rowerze. Zwiedzić beskidzkie szlaki, odwiedzić najwyższą górę widokową – Mogielnicę, a także Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, drewniany kościółek w Lipnicy Murowanej i solne podziemia bocheńskiej kopalni. Odkryjecie w jak surowych warunkach żyli górale, zaś w Zalipiu nauczymy się dekorować kolorowymi kwiatami nie tylko dom, ale i studnię, płot, albo psią budę.

Wycieczki na weekend to wyprawy pośród „orlich gniazd”, czyli śladami Kazimierza Wielkiego. Pierwszy dzień to Olsztyn i ruiny zamku, potem kolejne dni Złoty Potok, Żarki, Mirów, Bobolice, Góra Zborów, Morsko i Zawiercie. Dla dzieci to np. Pacanów, czyli Europejskie Centrum Bajki, maluchy oszaleją ze szczęścia gdyż kilka godzin spędzą w Pacanowie, w towarzystwie Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka i Koziołka Matołka. Będą o tej przygodzie mówić nawet w parku zdrojowym i na basenach z hydromasażem w Busko-Zdroju.

Z Krakowa w godzinę można dojechać nad Jeziora Czorsztyńskie oraz Rożnowskie. Można tam plażować, a dla aktywnych są kajaki, rowerki, deski z wiosłem, motorówki, skutery wodne i wiele innych atrakcji. Zachęcam Was Moi Drodzy i choć Małopolska to nie Mazury, nie brak tu miejsc, aby wypocząć i nabrać sił.

Przewodnik – Kraków. Ucieczki z miasta jest wspaniałą propozycją na aktywny wypoczynek, a mapa i szczegółowe opisy tras są cudownym rozwiązaniem. Tylko tutaj znajdziesz wspaniałe rozwiązania, informacje o miejscach noclegowych i lokalach, gdzie możesz najeść się po wsze czasy. To kopalnia wiedzy, która zamiast GPS-a skutecznie zaprowadzi Cię do celu. Jadąc na wycieczkę miej ten przewodnik zawsze w plecaku.

Nie czekaj więc, tylko wyruszaj w drogę!

https://dobrerecenzje.pl/krakow-ucieczki-z-miasta-przewodnik-weekendowy-krzysztof-bzowski-wyd-bezdroza/

Strona wydawnictwa: https://bezdroza.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.