Horror, Thriller, Sci-FiKryminał, DramatPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Kristina Ohlsson -„Srebrny chłopiec” – Wyd. Media Rodzina

Kristina Ohlsson -„Srebrny chłopiec” – Wyd. Media Rodzina

srebrny chłopiec

Pamiętacie bohaterów z poprzedniej książki?

Tym razem akcja książki rozgrywa się u Aladdina. Dwunastolatek tymczasowo mieszka w wieży ciśnień, w której mieści się i restauracja jego rodziców i mieszkanie całej rodziny. Sam Aladdin jest z pochodzenia Turkiem, lecz po emigracji rodziców do Szwecji czuje się bardziej Szwedem.

Oczywiście na pierwszy rzut oka każdy stwierdzi, że rodzice chłopca wręcz śpią na pieniądzach. Niestety tak nie jest. Rodzina ta ma bardzo duże kłopoty finansowe. W zimie ich interes nie prosperuje tak dobrze jak za dawnych czasów. Dorośli zmuszeni są sprzedać barkę zacumowaną w porcie i tak pozbywają się letniego miejsca wypoczynku. Pewnego razu dwunastoletni Aladdin dowiaduje się, że z restauracji co noc znika jedzenie. Nikt nie wie co się dzieje, nie ma podejrzanych i przyłapanych. Na dodatek chłopak wychodząc na podwórze widzi swojego rówieśnika, który jest dość specyficznie ubrany. Niby, że jest śnieg i okropny mróz, a  nieznajomy ma na sobie tylko szorty sięgające do kolan, wełniany sweter w paski i  brązowe traperki odziane w wełniane skarpety. Widocznie czegoś chce od Aladdina, ale kiedy chłopiec chce z nim porozmawiać, ten szybko znika nie pozostawiając na śniegu żadnych śladów. Pewnego razu dwunastolatek w gazecie czyta o zaginionym srebrze w miejscu gdzie teraz stoi wieża ciśnień jego rodziców. Postanawia przyjrzeć się tej sprawie dokładniej. Niedługo po tym Aladdyn wraz z przyjaciółką Billie, poznaje tajemnicę zaginionego, a raczej skradzionego srebra i ma to powiązanie z tajemniczym chłopcem kręcącym się obok wieży. Jednak niestety chłopaka dopada jeszcze jeden problem, jego rodzice rozważają żeby poprzez coraz gorsze zarobki przeprowadzić się do Turcji.

Kim jest Srebrny Chłopiec i jaki ma związek z zaginionym srebrem?

To już drugi tom, w którym zdarzają się tajemnice i podchody zwykłych dzieci, które w końcu znajdują rozwiązanie. Ciekawie stworzona fabuła i ciekawe zjawiska, które są nad wyraz paranormalne, a jednak mają jakieś wytłumaczenie.

Co dziwniejsze wydaje się, że książka jak dla dzieci, lecz to nieprawda. Sytuacje przedstawione w fabule są bardzo realistyczne.

Książka tak samo, jak wcześniejsza zaskoczyła mnie pozytywnie i zasługuje na wysoką ocenę.

Ocena:9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.