Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Krystian Nowak – „Wszyscy ludzie których znam są chorzy psychicznie” – Wyd. Znak

Krystian Nowak – „Wszyscy ludzie których znam są chorzy psychicznie” – Wyd. Znak

wszyscy ludzie których znam są chorzy psychicznie

Krystian Nowak to debiutujący literat. Swoje pierwsze kroki literackie stawia na arenie międzynarodowej. Internetowy śmieszek. Swoją debiutancką powieść pt. ”Wszyscy ludzie, których znam są chorzy psychicznie” rozpoczyna od przedstawienia głównej postaci, którą jest Krystian.

Chłopak jak sam mówi o sobie, jest lewakiem.

Każdy dzień zaczyna od jogi i przez długi czas mieszkał z mamą, dlatego jest życiowym nieudacznikiem. Mówi o sobie, że jest pisarzem, ale tak naprawdę nie napisał ani jednego zdania. Pracuje w korporacji i zarabia grosze, dlatego w restauracji za alkohol chce płacić ”lajkami”. Nawet nie potrafi kochać.

Fakt, znalazł sobie kobietę – Alicję, ale czy to jest miłość?

W korporacji Krystian zajmuje się pisaniem ogłoszeń samochodów dla komisu samochodowego i wciąż wydaje mu się, że może zostać wielkim pisarzem.

W domu ma dwa koty, którymi tak naprawdę nie potrafi się zająć ani ich nakarmić lecz toczy z nimi filozoficzne dyskusje. Jego życie toczy się więc w nieustającym internetowym kręgu, wśród  „fejsa”,”lajków” i „messengerów”, które tak naprawdę pozbawione są jakiegokolwiek sensu. Krystian to chłopiec na miarę naszego wieku.

Niby postępowy i nowoczesny technicznie, a tak naprawdę mocno ograniczony człowiek, a do tego jeszcze bezczelny i grubiański. Autor w swej książce w bardzo ironiczny i prześmiewczy sposób przedstawia swojego bohatera, a także utożsamia go z naszymi współczesnymi czasami, gdzie komputery całkowicie zawojowały nasze mózgi.

Czyż my nie jesteśmy tacy jak Krystian?

Gburowaci, wulgarni, wrogo nastawieni do otaczającego nas świata?

Dziś nawet nie potrafimy być romantyczni, nie mówiąc już o dobrych manierach. Książka skłania czytelnika do zadumy i refleksji nad naszym życiem.

Dlaczego dziś tak bardzo się spieszymy?

Dlaczego wciąż gonimy króliczka?

A pogoń za pieniądzem przysłania nam cały świat!

Zachęcam Was w wolnej chwili do przeczytania tej lektury. Książka przepięknie wydana. W twardej oprawie, zawiera tylko trzy rozdziały i 287 stron.

Może więc warto wraz z autorem książki pośmiać się czasem przez łzy i zaciśnięte zęby?

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.