Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Krystyna Mirek – „Prom do Kopenhagi”

Krystyna Mirek – „Prom do Kopenhagi”

prom do kopenhagi

Powierzam w Wasze ręce świetną książkę, debiutancką powieść pisarki. Jest to historia dwojga młodych ludzi Weroniki i Konrada. Weronika straciła mamę mając zaledwie osiem lat, a ponieważ akcja powieści rozgrywa się w małej miejscowości gdzie się wszyscy znają, zaprzyjaźnia się z chłopcem po sąsiedzku o imieniu Konrad. Młodzi zakochują się w sobie. Matka Konrada ma pięcioro dzieci i męża alkoholika, który pije na umór i znęca się nad rodziną. W domu panuje bieda, dom jest w ruinie, nie nadaje się już do remontu a do tego ojciec pozaciągał długi, których nie mógł w żaden sposób spłacić. Gdy matka Konrada dowiaduje się, że mąż zginął po pijaku na budowie – załamuje się. Konrad jako najstarsze dziecko w rodzinie podejmuje decyzje swojego życia. W tajemnicy przed ukochaną wyjeżdża do Niemiec aby zarobić na nowy dom. Gdy Weronika się o tym dowiaduje postanawia wyjechać na stałe do Danii. Największym problemem jest to, że oboje młodzi nie potrafią się wzajemnie porozumieć, oboje są bardzo dumni. I wtedy pojawia się w powieści Kasia -”dobra przyjaciółka” Weroniki. Czy Kasia połączy młodych, czy też nie, czy wzajemne uczucie młodych jest na tyle silne, że przetrwa próbę czasu? Jak zakończy się ta powieść? Więcej już nie zdradzę!

Przyjmijcie tę powieść ciepło pochylcie się nad nią i przeczytajcie z uwagą. Autorka w swej książce podejmuje aktualne problemy młodych ludzi: brak pracy w kraju, ucieczka  w celach zarobkowych, ucieczka od ukochanych osób, wierność lub zdrada, ucieczka od rodzinnych miejsc.

Książka wydana w miękkiej oprawie  zawiera 282 strony i tylko trzy rozdziały. Czyta się ją wręcz automatycznie bowiem momentami jest przejmująca i wzruszająca, tak że łezka się kręci w oku. Zachęcam bardzo do czytania zwłaszcza młodych ludzi.

Na koniec posłużę się słowami autorki niech one będą dla was puentą:

„Prawdziwa miłość to wyjątkowy dar, warto o nią walczyć, jest siłą zdolną do pokonywania przeszkód i leczy rany. Warto brać  życie w swoje ręce, nawet jeśli na początku jest trudne. I że za każdym zakrętem życiowym czeka na nas coś dobrego, najważniejsze to nie poddawać się tuż przed metą”

Życzę wielu przeżyć podczas czytania.

Moja ocena: 10/10

Książkę możecie zakupić tutaj:

http://www.taniaksiazka.pl/prom-do-kopenhagi-krystyna-mirek-p-628804.html

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.