Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

Ks. Jan Twardowski – „Na ostatni guzik” – wyd. Święty Wojciech

Ks. Jan Twardowski – „Na ostatni guzik” – wyd. Święty Wojciech

na ostatni guzik

Wydawnictwo Święty  Wojciech, jak zawsze potrafi zaskoczyć, powiem szczerze byłam   pod wielkim wrażeniem, jak zobaczyłam książkę ks. Jana Twardowskiego. Piękna w twardej oprawie książka formatu A4 ze słodkimi rysunkami na pierwszej stronie, które bardzo przyciągają oko, a szczególnie oko dziecka. Teksty  zebrane w tej książce są na każdy dzień roku, oraz zawarte w niej ważne święta kościelne, to wszystko przez księdza w sposób bardzo jasny opisane. Stanowi bazę, a raczej podstawową wiedzę jaką powinno posiadać dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jest to swego rodzaju przewodnik adresowany do najmłodszych, a ksiądz Jan Twardowski przekonuje, że  dziecko, które posiada tę książkę na pewno zapnie wszystko na ostatni guzik. Literki są wystarczająco duże, z myślą o dzieciach, które mogą już samodzielnie czytać, ale też kierowane do rodziców, dziadków, cioć i wujków, którzy poczytają dziecku i spędzą z nim miło czas. W 2015 roku przypada 100 rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego, który pisał nie tylko wiersze, jak również piękne opowiadania, które chwytają czytelnika za serce. Książka ta to wprost wymarzony prezent dla dziecka na święta, pod choinkę, ale także na Pierwszą Komunię Świętą, więc drodzy rodzice, dziadkowie i rodzice chrzestni kupcie ją, a zobaczycie, że dziecko będzie szczęśliwe.    Śmieszne wierszyki, zabawne opowiadania uczą i bawią, a przez to młody człowiek dużo się uczy np. o ziołach: „ szałwia czerwona szalona, ma dla nas  jednak  względy nie całując gęby, leczy mam dziąsła i zęby”…

Do książki dołączony jest również kalendarz do powieszenia na ścianie. Każdy miesiąc pięknie opisany i zawarta w nim myśl ks. Jana Twardowskiego zmusza dziecko do zastanowienia się i refleksji np. we wrześniu zawarta jest myśl „Kto nie kocha ten zaczyna straszyć” to podpowiada dziecku jak być dobrym, słuchać rodziców, nie dokuczać kolegom.

Oddaje Wam do rąk tę książkę kochani rodzice, dziadkowie, aby odkryć wspólnie z dzieckiem te święte tajemnice zawarte w książce. To tajemnice narodzin, śmierci, zmartwychwstania, wniebowstąpienia Pana Jezusa, aby wspólnie je z dzieckiem przeżyć.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.