Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Lars Mytting, Adam Doughty – “Porąb i spal” – Wyd. Smak Słowa

Lars Mytting, Adam Doughty – “Porąb i spal” – Wyd. Smak Słowa

porąb i spal

Zaznaczam na początku, to nie jest kolejna książka o drewnie. Poprzednio znany nam poradnik tego samego autora, teraz został wydany, jako kolorowanka dla młodszych, lub starszych. Mamy w niej dużo kolorowanek, ale i nie tylko. Różne zadania, znajdź różnicę, albo labirynt, to jedne z wielu, które znajdują się w albumie.

Bardzo kreatywnie wykonane, duże ilustracje i do tego na każdej stronie w określonym miejscu znajduje się krótki tekścik z poradnika „Porąb  i spal”. Swoją drogą, to bardzo przydatne rady, dzięki którym możemy się nie tylko dużo dowiedzieć o drewnie, ale i o sposobie wytrawiania, cięcia bądź układania stosików.

Oprócz tego mamy także praktyczne rady, jak i kiedy dobrze postępować i co zrobić, kiedy jest bardzo duży mróz, a my nie mamy nic ze sobą użytecznego. Książka bardzo fajna, stworzona z myślą o młodszym i mniej zaradniejszym pokoleniu. Według mnie nawet takie błahostki, jak rąbanie drewna i spalanie jest ważne, ponieważ nikt nigdy nie wie co go w życiu czeka.

Nie jesteśmy przygotowani na wszystko i wszystkich, dlatego warto uczyć się po trochu wszystkiego, aby potem być zaradnym i samowystarczalnym człowiekiem, który ceni swoje nabyte umiejętności. Okładka zaprojektowana na wzór poprzedniej książki, co jest ciekawe i zarazem przyciąga oko.

Tak więc młodzi drwale, nie traćmy czasu tylko marsz do lasu!!!

Książka zamiast siekiery.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.