Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Lars Mytting, Adam Doughty – „Porąb i spal” – Wyd. Smak Słowa

Lars Mytting, Adam Doughty – „Porąb i spal” – Wyd. Smak Słowa

porąb i spal

Zaznaczam na początku, to nie jest kolejna książka o drewnie. Poprzednio znany nam poradnik tego samego autora, teraz został wydany, jako kolorowanka dla młodszych, lub starszych. Mamy w niej dużo kolorowanek, ale i nie tylko. Różne zadania, znajdź różnicę, albo labirynt, to jedne z wielu, które znajdują się w albumie.

Bardzo kreatywnie wykonane, duże ilustracje i do tego na każdej stronie w określonym miejscu znajduje się krótki tekścik z poradnika „Porąb  i spal”. Swoją drogą, to bardzo przydatne rady, dzięki którym możemy się nie tylko dużo dowiedzieć o drewnie, ale i o sposobie wytrawiania, cięcia bądź układania stosików.

Oprócz tego mamy także praktyczne rady, jak i kiedy dobrze postępować i co zrobić, kiedy jest bardzo duży mróz, a my nie mamy nic ze sobą użytecznego. Książka bardzo fajna, stworzona z myślą o młodszym i mniej zaradniejszym pokoleniu. Według mnie nawet takie błahostki, jak rąbanie drewna i spalanie jest ważne, ponieważ nikt nigdy nie wie co go w życiu czeka.

Nie jesteśmy przygotowani na wszystko i wszystkich, dlatego warto uczyć się po trochu wszystkiego, aby potem być zaradnym i samowystarczalnym człowiekiem, który ceni swoje nabyte umiejętności. Okładka zaprojektowana na wzór poprzedniej książki, co jest ciekawe i zarazem przyciąga oko.

Tak więc młodzi drwale, nie traćmy czasu tylko marsz do lasu!!!

Książka zamiast siekiery.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.