Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Laure Eve – „Urok Grace’ów” – Wyd. Feeria Young

Laure Eve – „Urok Grace’ów” – Wyd. Feeria Young

urok graceog

Każdy z nas, kiedy trafia do nowego miejsca zamieszkania i nowej szkoły chce być w centrum zainteresowania i być szanowany. Kwestia oczywiście nowych kolegów z klasy jest priorytetem, bo kto nie chce mieć przyjaciela na całe swoje szkolne życie?

River właśnie trafia do szkoły gdzie rządzi wspaniałe rodzeństwo Grace’ów.

Summer, Thalia i Fenrin, to rodzeństwo zawsze w centrum uwagi i każdy, kto chodzi do tej szkoły stara się chociaż o jednodniowe  ich zainteresowanie.

Jednak nowo przybyła River stara się małymi kroczkami zainteresować sobą wszystkich troje.  Ponieważ sama także chce być blisko nich i obracać się w kręgu zainteresowania rodzeństwa. Pierwszym z trojga okazuje się Fenrin, chłopak który uchodzi za najprzystojniejszego i najfajniejszego ze szkoły.  Swoją postawą, która oznacza zimną osobę, dziewczyna stara się nie zepsuć tego co udało jej się uzyskać,  w końcu zasiada przy stole rodzeństwa. Stara się nie popełniać błędów z przeszłości, które do teraz ukrywa, bo przecież to właśnie przez nią musieli się przeprowadzić do innego miasta. Coraz częściej przebywając ze wspaniałym rodzeństwem, River dowiaduje się bardzo ciekawych rzeczy związanych z przeszłością trójki. Podczas dziewiątych urodzin bliźniąt – Fenrina i Thalii, zdarzył się pewny wypadek, który osądził całą rodzinę. Po całym mieście chodzi plotka, że tak samo jak rodzeństwo, i rodzice mają umiejętności magiczne. Mieszkając właśnie tam cała rodzina sprowadziła na miasteczko złą klątwę przez, którą dzieją się dziwne rzeczy. Wkrótce River dowiaduje się, że zainteresowanie nią rodzeństwa wynika z tego, że dziewczyna jest dla nich tak jakby słońcem i świeci się, co oni tłumaczą widzeniem tego. Pewnego razu nastolatka tak bardzo wierzy w to, że zakłada swoją własną księgę czarów i odkrywa, że podobnie jak rodzeństwo ma umiejętności magiczne.

Po przeczytaniu książki wydaje się jakby to był tylko jeden tom i na tym koniec, lecz szczerze w to wątpię, ponieważ na grzbiecie książki można zauważyć napis pierwszy tom i łatwo wydedukować, że będą następne. Podczas czytania w fabule wyskakują pewne zadziewające fakty, które albo umilają, albo też pogarszają historię. Ogólnie książka tak jakoś średnio mi się spodobała, ale może kiedy poczekam, wyjdzie następny tom, który okaże się lepszy od pierwszego.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.