Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Laureen Bouyssou – „Historia Jezusa w obrazach” – Wyd. Święty Wojciech

Laureen Bouyssou – „Historia Jezusa w obrazach” – Wyd. Święty Wojciech

historia Jezusa w obrazach

Historia Jezusa w obrazach, to bogato ilustrowana, przepiękna książka, formatu A4 dla dzieci. Przedstawia historię z życia Jezusa w 15 obrazach, takich jak: narodzenie Jezusa w stajence, przybycie trzech mędrców ze wschodu, pobyt Jezusa w świątyni w wieku 12 lat, aż po ukrzyżowanie, zmartwychwstanie i zesłanie Ducha Świętego.

Autorka opisała te historie w sposób bardzo przystępny i łatwy do zrozumienia. Do tego poparła je wesołymi dialogami oraz dymkami i zabawnymi historiami, tak aby dzieci, te które już same czytają, ale też całkiem małe, mogły się zainteresować i zaczytać w książeczce.

Ilustracje są bardzo kolorowe, na całą stronę, z pewnością przyciągną uwagę małego czytelnika, a te które nie umieją jeszcze czytać, będą miały wiele pytań i spostrzeżeń.

Drodzy rodzice i dziadkowie, jest to świetna okazja na wspaniały prezent dla dziecka, jak również możliwość przybliżenia dziecku faktów z Pisma Świętego i z życia Jezusa.

Jest to naprawdę wartościowa książka dla młodego czytelnika, a do tego może być dobrą zabawą i wspólnie spędzonym czasem.

Książka jak już pisałam jest formatu A4, w twardej oprawie, nie jest gruba, bo zawiera jedynie kilkanaście stron i do tego jest szyta.

Ilustratorka, Charlotte Ameling, umieściła tutaj dzieci z całego świata, które razem się bawią, śpiewają i tańczą.

Jest jeden szczegół, który zwrócił moją szczególną uwagę i o którym chciałabym Wam powiedzieć, a mianowicie: droga krzyżowa Pana Jezusa. Ilustratorka uchwyciła emocje tych dzieci, które płaczą, ale mało tego, płaczą również zwierzęta takie jak: osiołek, kot, wielbłąd, czy  mała myszka. To bardzo piękne i przejmujące obrazki.

Gorąco zachęcam do przeczytania i miłego spędzenia wolnych chwil z dziećmi.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.