Poradniki, Zdrowie

Lekko w ciąży – Położna Izabela Dembińska – Oficyna 4eM

Lekko w ciąży – Położna Izabela Dembińska

Lekko w ciąży

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Bywa czasami tak, że pojawia się niespodziewanie, albo zupełnie w drugą stronę, długo wyczekiwana i upragniona. Niezależnie od okoliczności przed przyszłą mamą wiele zmian tych życiowych, fizycznych oraz emocjonalnych. Położna Izabela Dembińska proponuje bestsellerowy poradnik – Lekko w ciąży, który w jasny i przystępny sposób opisuje dziewięć niezwykłych miesięcy w życiu kobiety.

Zaprosi Cię, przyszła mamo w niezapomnianą podróż. To czas dla Ciebie, Twojego dziecka oraz męża czy partnera. Poradnik ten powstawał jako ostatni, który jest uwieńczeniem dwóch poprzednich dzieł autorki, czyli – Rodzić można łatwiej oraz Pierwsze chwile z noworodkiem. Jedną z wielkich zalet tejże książki jest mieszczący się w środku terminarz ciąży, służący jednocześnie za pamiętnik dla przyszłej mamy. To wspaniały pomysł dla ciężarnych kobiet, które według swoich upodobań mogą w nim zawrzeć wszystko to, co chcą i na co mają ochotę.

Na początku autorka opisuje wszystkie zmiany, jakie zachodzą w Twoim organizmie. Ze względu na wykonywanie tak pięknego zawodu tylko Pani Iza, jako profesjonalna położna najlepiej wie, jak istotna jest rola odpowiedniego personelu szpitalnego w życiu przyszłej mamy. ”Masz prawo prowadzić ciążę u położnej, która jest samodzielną niezależną specjalistką w zakresie sprawowania opieki nad kobietą w okresie przed ciążą, w ciąży, w porodzie fizjologicznym, w okresie połogu i na dalszych etapach życia kobiety”.

Dodatkowo w poradniku zostały zawarte dwa zestawy ćwiczeń: pierwszy sprzyja obróceniu się dziecka w pozycji główkowej, drugi zaś ma ułatwić zejście dziecka w miednicę przed porodem. Jednym z rozdziałów Lekko w ciąży jest dieta. Dwie wspaniałe dietetyczki, a zarazem autorki książki – Karmię piersią, jem zdrowo podpowiedzą przyszłej mamie co jeść i jak ma wyglądać zdrowy talerz mamy w ciąży.

Pod koniec książki Pani Iza opisuje o sobie i swojej rodzinie kilka szczegółów, w tym także ujawnia to, że jest inicjatorką szkoleń i programu dla kobiet –”Ćwicz z położną”. Jednocześnie wierzy w dobry poród kobiety, a w pracy kieruje się hasłem –”Pokora wobec natury i szacunek dla medycyny”. To bardzo piękny, a zarazem wiele mówiący opis osoby, która wykonuje zawód położnej.

Zachęcam Cię, Droga Przyszła Mamo! Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy, doświadczenia i dobrych, sprawdzonych rad. Zaś prawdziwą perełką jest miejsce na wklejenie zdjęcia z USG Twojego maluszka, to prawdziwy cud oraz niezwykła radość i pamiątka, do której zawsze można powrócić nawet po latach. Wspaniała książka, jestem pod wrażeniem, jako mama dwóch wspaniałych córek.

https://dobrerecenzje.pl/lekko-w-ciazy-polozna-izabela-dembinska-oficyna-4em/

Strona wydawnictwa: http://www.4em.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.