Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Liz Flanagan – „Lato Eden” – Wyd. IUVI

Liz Flanagan – „Lato Eden” – Wyd. IUVI

lato eden

W swoim życiu napotykamy wiele ludzi różnych pokrojów. Niektórzy życzliwi wykazują chęć pomocy jednak to dopiero połowa społeczności. Inni są bardzo nieprzyjaźni, jedyne co ich tak naprawdę cieszy to gnębienie swoich rówieśników, którzy nawet w najmniejszym stopniu odstają od innych.

Jess jest właśnie taką osobą, pomimo swojej urody jest wyśmiewana przez kolegów, którzy zwracają uwagę jak się ubiera.

Nastolatka sama nie czuję się zbyt pewnie w gronie rówieśników, lecz kiedy dopiero przy jej boku pojawia się Eden –  najlepsza przyjaciółka nikt nie ma prawa ją zaczepić. Niestety ciężkie przeżycia z przeszłości sprawiają, że Jess jest wycofana z towarzystwa,  nieśmiała. Po pewnym czasie nawet przestaje chodzić do szkoły, co staje się drzazgą w oku dyrekcji. Jedyne co się nie zmienia, to  stałość przyjaźni. Lecz pewnego dnia Eden tajemniczo znika, opuszcza dni w szkole, a co najdziwniejsze jej matka chodzi zrozpaczona, ponieważ dziewczyna nie pojawiła się w domu od kilku dni. Wedy w życiu Jess znów następuje ciężki czas, policja po raz drugi puka do jej drzwi i zaczyna się przesłuchanie.

Do tego czasu w książce następuje przełom i rozdziały są poprzeplatane z teraźniejszością, a wspomnieniami Jess, czyli tzw. retrospekcją. Czas trwania śledztwa to dla nastolatki bardzo trudny okres. Pojawiają się wtedy pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi i okazuje się, że najlepsza przyjaciółka taka jak Eden, skrywała przed Jess dużo tajemnic, o których ona nawet nie miała pojęcia.

Książka o emocjonującej fabule, pokazuje że pomimo tego, że znamy się z człowiekiem chociażby i dziesięć lat, to w dalszym ciągu o nim nic nie wiemy. Bo trzymać sekrety i tajemnice, to rzecz ludzka i każdy może to zrobić. W pewnym momencie spotykamy się i myślimy, „kiedy ona się zmieniła?”. Czasami smutne to jest, kiedy przyjaciółka/przyjaciel  po spędzonych razem latach odpycha cię i nie daje później żadnego znaku życia.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.