Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Louis Gallet – „Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bargerac” – Wyd. MG

Louis Gallet – „Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bargerac” – Wyd. MG

kapitan czart

Powieść historyczna z pogranicza płaszcza i szpady. XVII-wieczna Francja, w której za największą wartość uważano honor, a jego naruszenie natychmiast rozwiązywano za pomocą szpady w pojedynku.

Mistrzem w sztuce szermierki był nasz tytułowy bohater Cyrano de Bergerac, bardzo odważny żołnierz, a jednocześnie utalentowany poeta. Poza tym miał złote serce i umysł w najwyższym stopniu niezależny. Z kolei hrabia Roland de Lembrat przygotowuje się do ślubu z piękną Gilbertą. Dziewczyna nie kocha hrabiego, bo zakochała się w biednym cyganie, zaś Cyrano de Bergerac jest oddanym przyjacielem Gilberty i chce, aby młoda dziewczyna była szczęśliwa.

Książka ma szybką akcję, gdzie czytelnik może śledzić losy i intrygi hrabiego de Lembrat, zakazaną miłość Gilberty do cygana oraz bohaterskie i szlachetne kroki Cyrana de Bergerac. W powieści nie brakuje pojedynków, pościgów i sprytnych sposobów na wydostanie się z niewoli.

Autor w bardzo atrakcyjny sposób opisuje XVII-wieczną Francję oraz jego mieszkańców. Możemy tu znaleźć opisy przepięknych, leśnych szlaków, zajazdów, siedemnastowiecznych dworów oraz karczm czy chłopów, którzy wierzą w zabobony, a także bezlitosnych zbójów, którzy zdolni są zabić za najmniejszą kwotę.

Świetna książka, wiele przygód trzymających w napięciu, a do tego te kostiumy i przepiękne suknie siedemnastowiecznej Francji. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się lekko i przyjemnie. Polecam ją wszystkim na te ciepłe dni, zarówno do czytania w domu jak i w ogrodzie. Jest to też lektura dla tych wszystkich, którzy kochają szalone przygody, pościgi i pojedynki oraz siedemnastowieczną epokę, w której aby przekazać ważną wiadomość, trzeba było przebyć kilka dni konno i pokonać nie lada przeszkody.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.